Saturday, 27.2.2021
Name days: Gabriel / Anastazjia / Anna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

„(...)albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Święty Paweł Apostoł przed wieloma wiekami napisał w Drugim Liście do mieszkańców greckiego Koryntu słowa: „albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7b). Podkreślił w ten sposób, że kiedy dzielimy się z innymi, pomagamy im, powinna temu zawsze towarzyszyć radość, a nie smutek, że czegoś nam braknie.

Członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas niewątpliwie z podobną radością poświęcają się wszelkim podejmowanym działaniom i z radością uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach, oddając na to swój wolny czas. Spotkania SKC mijają szybko i w bardzo radosnej, wesołej atmosfe­rze.

Podobnej radości nie zabrakło również w miniony piątek – 28 marca 2014 r. Uczniowie SKC gościli w naszej szkole pracującego w diecezjalnym Radiu Rodzina, ks. Łukasza Skorackiego. Spotkanie było okazją do rozmowy z uczniami działającymi w Kole, a także do nagrania audycji ra­diowej poświęconej działalności naszego Szkolnego Koła Caritas. W nagraniu wzięły udział uczen­nice: Agnieszka Kryś (kl. V), Magdalena Nowak (kl. V), Marta Matyśkiewicz (kl. V), Weronika Ba­nasiak (kl. VI), Nikola Szymczak (kl. VI), Maria Kubicka (kl. VI), Wiktoria Wojcieszak (kl. VI) i Urszula Woźniak (kl. VI). Dziewczynki opowiedziały krótko o historii naszego Koła oraz o licznie podejmowanych akcjach na rzecz potrzebujących. Następnie ksiądz Łukasz zadał kilka im pytań, ale jakich nie będziemy zdradzać... Zachęcamy za to do posłuchania nagrania ze spotkania na stronie Radia Rodzina http://www.radiorodzina.kalisz.pl/nagranie/szkolne-kolo-caritas-szkola-podstawowa-i A księdzu Łukaszowi serdecznie dziękujemy za nagranie i obfitujące w radość spotkanie.


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>