Czwartek, 4.3.2021
Name days: Adrianna / Kazimierz / Wacław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

22 marca - Szkolny Dzień Talentów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

22 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Talentów, który był podsumowaniem Tygodnia Telnetów. Podczas tych dni uczniowie wraz z rodzicami przygotowali Szkolną Tablicę Talentów. Celem zadania było, aby na tablicy znalazła się wizytówka, każdego ucznia naszej szkoły, z krótka prezentacją zdolności lub talentu dziecka. W tygodniu odbyły się również klasowe prezentacje talentów. 

Dnia 22 marca uczniowie nie mieli planowanych lekcji, ale warsztaty projektowe na czterech pierwszych godzinach lekcyjnych. Uczniowie klas I-III zostali podzieleni na międzyklasowe grupy i mogli wziąć udział w dwóch różnych dwugodzinnych warsztatach: Plastyczno-technicznych; Przyrodniczo-badawczych i Smakowitej Matematyce. Starsi uczniowie mogli wybrać warsztaty: Majsterkowiczów, Językowo-Filmowe, Internetowo-Telewizyjne oraz You can dance - Po prostu tańcz! 

Opinie uczniów i prowadzących warsztaty nauczycieli oraz relacje filmowe i zdjęcia dowodzą, że był to bardzo udany dzień, pełen wrażeń, nowych zadań, doświadczeń.

Najmłodsi uczniowie wykonali przepiękne ozdoby wielkanocne na warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Anitę Morawską Wasielak. Dzieci wykorzystały materiały plastyczne zakupione na ten cel przez Radę Rodziców. Powstały artystyczne jajka wielkanocne, papierowe zające. Na warsztatach Smakowita Matematyka prowadzonych przez panią Danutę Szymczak dzieci przygotowywały matematyczne kanapki, utrwalając przy tym wiadomości o figurach geometrycznych, działaniach matematycznych oraz zasadach zachowania się przy stole. Kulinarni matematycy przygotowali również artystyczną prezentację stołów, przy których spożywali kanapki. Na warsztatach przyrodniczo-badawczych odkrywali prawa przyrody, uczniowie na kolejnych stacjach badawczych samodzielnie przeprowadzali doświadczenia pod kierunkiem pani Beaty Sochackiej.

Warsztaty majsterkowiczów prowadzone przez pana Łukasza Krzyśkę wybrali chłopcy z klas IV-VI, ich projekt zakładał wykonanie przedmiotów użytkowych z drewna. Najpierw musieli zadecydować, co można zrobić z przyniesionych desek i dostępnych narzędzi. W efekcie postały: deska do krojenia, karmnik, wieszaki na ubrania, stolik.

You can dance - Po prostu tańcz przyciągnął miłośników tańca, warsztaty w całości były przygotowane i poprowadzone przez uczennice. Liderką prowadzącą grupę była Laura Gumińska.  Uczestnicy warsztatów językowo – filmowych nakręcili film w języku angielskim. Samodzielnie ułożyli scenariusz, wybrali role i nakręcili scenki a  nad poprawnością językową czuwała pani Justyna Krawczyk. Piątkowe warsztaty zainaugurowały powstanie szkolnej telewizji SP TV. Sala informatyczna przez trzy godziny zamieniła się w studio telewizyjne. Każdy miał okazję wejść w role: prowadzącego i stanąć po drugiej stronie kamery. Okazało się, że jest to bardzo trudna sztuka. SP TV przeprowadzała wywiady z uczestnikami różnych warsztatów i pod kierunkiem pani Aliny Stryjak  zmontowała reportaż o Dniu Talentów.

Czterogodzinne warszawy nie zakończyły dnia talentów, na następnych dwóch godzinach odbywała się Szkolna Gala Talentów, prowadzona przez przewodniczącego SU Jakuba Pasałkę.  Na Gali wystąpili uczniowie reprezentujący wszystkie klasy. Mogliśmy podziwiać talenty wokalne,  recytatorskie, sportowe, taneczne. Uczniowie demonstrowali budowle i pojazdy wykonane z klocków. Gala była okazją do zaprezentowania i odkrycia nowych twarzy szkolnej sceny, ale przede wszystkim wspólną zabawą. Na uznanie zasługuję zachowanie publiczności, która dopingowała i nagradzała brawami, a podczas występów swoich kolegów potrafiła zachować ciszę.

Szkolny Dzień Talentów udowodnił po raz kolejny, ze w naszej szkole są utalentowani uczniowie i twórczy nauczyciele, co może prowadzić tylko do Twórczego Sukcesu.

Szkolny Dzień Talentów - warsztaty

Szkolny Dzień Odkrywania Talentów - filmiki

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>