Piątek, 16.4.2021
Name days: Julia / Benedykt / Bernadeta
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Adam Mickiewicz odpowiada na listy e-mailowe

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Adam Mickiewicz odpowiada na listy e-mailowe

26 kwietnia drogą elektroniczną, otrzymaliśmy od uczniów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu, prośbę następującej treści:

„Chcemy nawiązać kontakt ze szkołami, które tak jak nasza noszą imię tego słynnego romantycznego wieszcza. Czy mogliby Państwo napisać nam, dlaczego zdecydowaliście się nosić imię właśnie Adama Mickiewicza i przesłać kilka zdjęć waszej szkoły?... Będziemy wdzięczni za odpowiedź.”

Jesteśmy przyjazną, otwartą szkołą i chętnie nawiązaliśmy nową znajomość, oto nasz list.

Skalmierzyce, dnia 2 maja 2016 r.

 

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu

Witamy Was, jako społeczność Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Nasz wspólny patron mówił:

„Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu"

Tak pomyślnego rozwoju, życzymy z okazji zbliżającej się uroczystości odsłonięta ławeczki Adama Mickiewicza.

Z kart naszej historii …

Imię polskiego wieszcza nosimy od 28 października 1999 roku. Tego dnia szkole nadano imię Adama Mickiewicza, poświęcono i odsłonięto pamiątkową tablicę patrona szkoły. Twórcze analizy wielkich osobowości oraz dyskusje w zespołach klasowych nad wyborem patrona, rozpoczęły się już w roku szkolnym 1998/1999. W finale podsumowań, najwięcej głosów otrzymał autor epopei narodowej - Adam Mickiewicz.

Ważną datą w naszej szkolnej tradycji jest również 28 kwietnia 2004 roku. Tego dnia, odbyła się uroczystość przekazania szkole sztandaru, ufundowanego przez Radę Rodziców. Słowa umieszczone na sztandarze: „Będziemy wzorem innym, sobie samym chlubą”, są wartością ponadczasową, stanowią istotne przesłanie Dyrektora Szkoły, Grona Pedagogicznego, Rodziców - skierowane do uczniów.

Tradycja i współczesność

Od 2010 roku Święto Patrona Szkoły obchodzone jest uroczyście w ostatnim tygodniu nauki, przed Świętami Bożego Narodzenia. Wybór nie jest przypadkowy, bowiem 24 grudnia przypadają urodziny Adama Mickiewicza.

Od roku szkolnego 2010/2011 corocznym przedsięwzięciem jest wybór we wrześniu  Hasła Roku, które towarzyszy nam przez cały rok szkolny i wyznacza program pracy dydaktyczno-wychowawczej. Każdorazowo hasło pochodzi z dorobku literackiego naszego patrona. Pierwszą myśl przewodnią „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, znaleźliśmy na kartach epopei narodowej „Pan Tadeusz”. W tym roku szkolnym są to następujące słowa: „Lećmy i nigdy nie obniżajmy lotu”.

Istotnym corocznym działaniem, jest również realizacja projektu edukacyjnego, który wieńczy grudniowa uroczystość - Święto Patrona Szkoły.

Dzień dzisiejszy …

1 września 2015 roku, po raz szesnasty rozpoczęliśmy szkolny rok z Adamem Mickiewiczem. W tym roku szkolnym przeszłość i teraźniejszość połączona została „złotym ogniwem”. Pamiątkową tablicę wkomponowano w nową przestrzeń holu, tworząc honorowy kącik patrona szkoły.

Z dumą, jako społeczność szkolna, nosimy imię Adama Mickiewicza. Nasz poeta, narodowy wieszcz, miłośnik przyrody i Ojczyzny, co roku roznieca w nas płomień pielęgnowanych w szkole wartości: bezpieczeństwa, uczciwości, patriotyzmu, miłości, odpowiedzialności, szacunku, przyjaźni i pracy nad sobą.

 

Pozdrawiamy, Społeczność Szkoły Podstawowej

im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.


 

 

 

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>