Czwartek, 24.9.2020
Name days: Maria / Gerard / Teodor
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

EduKreatywnie w domu - dzień 1

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

EduKreatywnie w domu! Zaczynamy cykl zadań oraz zabaw do wykonania w domu dla wszystkich chętnych uczniów!  Jeżeli macie rodzeństwo, to warto wspólnie wykonać zadania. Nawet jeśli jesteście już starsi, to może wykorzystacie nasze pomysły do zabawy z młodszym bratem lub siostrą?  Będzie nam miło, jak pochwalicie się swoimi pracami. Możecie wykonać zdjęcie i przesłać je na aders szkolnej świetlicy: swietlica@spskalmierzyce.onmicrosoft.com

1. EKSPERYMENT
„Ciecz nienewtonowska”
Wykonanie cieczy jest baaardzo proste! Potrzebujesz tylko:
-naczynie,
- 1 szklankę mąki ziemniaczanej,
- ½ szklanki wody.
Do miski wsyp mąkę, dolewaj wodę małymi porcjami i mieszaj. Wody wlewasz na tzw. „oko”, czyli tak żebyś rękami czuł odpowiednią dla siebie konsystencje. Obserwuj co dzieje się z powstałą masą i baw się dobrze! Ten eksperyment nie jest trudny, jednak PAMIĘTAJ, BY WSZYSTKIE EKSPERYMENTY WYKONYWAĆ Z POMOCĄ OSOBY DOROSŁEJ!!!

2. ZABAWA
Wykonaj swoją własną grę planszową.
Potrzebujesz jedynie kartkę (najlepiej z bloku technicznego i w większym formacie np. A3) oraz kredki lub pisaki. I do dzieła! Pamiętaj, że na niektórych polach możesz umieścić rożnego rodzaju zadania bądź pułapki. Niech zadziała Twoja wyobraźnia i kreatywność! Z pewnością pomysłów Ci nie zabraknie! Gdy  skończysz poproś swoją rodzinę o wspólną grę. UDANEJ ZABAWY!

3. PRACA PLASTYCZNA
„Wyklejany zwierzak”
Do wykonania pracy plastycznej potrzebujesz:
-kartka z bloku rysunkowego,
- papier kolorowy,
- nożyczki,
- klej
- ołówek oraz okrągłe przedmioty do odrysowania.
Praca plastyczna wydaje się łatwa prawda? ALE UWAGA!!! Twój zwierzak musi być stworzony z samych kół!!! Zapewne masz w domu wiele okrągłych przedmiotów mniejszych lub większych prawda? Odrysuj je na papierze kolorowym i wytnij, a następnie naklej na kartce uzyskują kształt swojego zwierzaka. Koła możesz zgiąć, ale ich nie przecinaj. Udanej pracy!
Już jutro zapraszamy na kolejne pomysły z cyklu „EduKreatywnie w domu”! OWOCNEJ PRACY!