Saturday, 27.2.2021
Name days: Gabriel / Anastazjia / Anna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Etap rejonowy XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce to coroczny konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopol­skiego Kuratora Oświaty, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Pozna­niu. Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych (kl. IV - VI) i gimnazjów dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regional­nej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem.

Dnia 20 marca 2013 r. dwie uczennice naszej szkoły – Marta Matyśkiewicz (kl. IV) i Wik­toria Gaszczyńska (kl. VI) wzięły udział w etapie rejonowym. By dostać się do tego etapu obie uczenni­ce musiały zmierzyć się i z innymi uczestnikami Konkursu na etapie szkolnym i powiatowym. Etap rejonowy XVII Konkursu wiedzy o Wielkopolsce odbył się w sześciu szkołach naszego wojewódz­twa.  Nasze uczennice zgodnie z planem organizatorów, przystąpiły do pisania testu konkursowego w Zespole Szkół w Osiecznej k. Leszna.

I chociaż Marta i Wiktoria nie dostały się do kolejnego etapu Konkursu, to i tak serdecznie gratulujemy dziewczętom sukcesu dostania się do etapu rejonowego.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>