Środa, 28.10.2020
Name days: Tadeusz / Cyryl / Wioletta
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Finał Szlachetnej Paczki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzięki hojności i otwartości na potrzeby innych stworzyliśmy w tym roku naszą pierwszą Szlachetną Paczkę. W sobotę 10 grudnia 2016 roku odbył się wielki finał tej ogólnopolskiej akcji.

Wspólnie ze Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa prowadziliśmy przez ostatnie  trzy tygodnie zbiórkę żywności, pieniędzy oraz rzeczy codziennego użytku dla potrzebującej wsparcia pani Heleny, która oprócz trudnych warunków i braku środków do życia, choruje na stwardnienie rozsiane. Największą potrzebą Pani Heleny był schodołaz, dzięki któremu mogłaby wyjść na zewnątrz i nie oglądać świata jedynie zza okien swojego mieszkania.

Dzięki hojności wszystkich darczyńców udało się nam spełnić to marzenie, a zebrana wspólnie z COSW w Kaliszu kwota pieniędzy, czyli 7067 złotych i 33 grosze, pozwoliła także na zakup specjalistycznego łóżka, fotela, rocznego zapasu lekarstw, farby oraz akcesoriów malarskich do renowacji zniszczonego i zaniedbanego mieszkania. Zakupiono również kołdrę, koc, pościel, ubrania, buty, zdrową żywność, środki czystości, a także produkty spożywcze.

Wszystkie zebrane i zakupione dary zostały zapakowane i dostarczone do ostrowskiego centrum Szlachetnej Paczki w sobotę. Koordynatorowi szlachetnej paczki z COSSW w Kaliszu oraz naszej szkolnej koordynatorce towarzyszyły przedstawicielki szkolnego samorządu: Iga i Gabrysia, którzy wspólnie zawieźli dary do centrum szlachetnej paczki w Ostrowie Wlkp. Nasi przedstawiciele spotkali się tam z wolontariuszami opiekującymi się naszą podopieczną panią Heleną.

Jako szkoła otrzymaliśmy dyplom uznania, ale przede wszystkim odczuwaliśmy wielką satysfakcję, że udało nam się sprawić, by te święta były dla kogoś wyjątkowe. Pani Helena była zaskoczona i niezmiernie szczęśliwa. Jej wielkim życzenie było podziękować swoim  darczyńcom.

Wspominając ze wzruszeniem chwile przygotowywania Szlachetnej paczki, pamiętając radość, jaka nam towarzyszyła podczas pakowania darów, mając przed oczyma entuzjazm wolontariuszy, którym przekazaliśmy paczkę, jesteśmy szczęśliwi, że dane nam było uczestniczyć w czymś wyjątkowym. Mamy również przekonanie, że nasze tegoroczne hasła związane z empatią, pomocą, wrażliwością na potrzeby innych nie są tylko pustymi słowami.

Podsumowując naszą wspólną inicjatywę, dziękujemy serdecznie panu Pawłowi Pelcowi za zainicjowanie pomysłu w naszej szkole i połączenie sił w zorganizowaniu wspólnej Szlachetnej Paczki. Dziękujemy za  zaangażowanie, pomoc organizacyjną, ogromną życzliwość i otwartość.

Przede wszystkim jednak pragniemy podziękować rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy pokazali, jak wielki potencjał i moc czynienia dobra posiada nasza szkolna społeczność. Dziękujemy!

                                                                             Szkolny koordynator Aneta Powąska.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>