Środa, 25.11.2020
Name days: Elżbieta / Katarzyna / Klemens
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

I GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Sprytnie i logicznie, więc matematycznie” to przesłanie w zgodzie, z którym odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.  Konkurs przebiegał w dwóch etapach. I etap - eliminacje szkolne - wyłoniły po dwoje uczniów w trzech kategoriach klas IV, V i VI. W I etapie wzięło udział 119 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 36 uczniów z najlepszymi wynikami z 7 szkół.

12 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach gościliśmy 35 najlepszych matematyków w gminie na drugim etapie edukacji. Przybyłych uczniów oraz nauczycieli przywitała dyrektor szkoły Małgorzata Sulewska, podkreślając jak istotna jest umiejętność matematycznego, logicznego myślenia, w każdym aspekcie rzeczywistości i naszego życia.

Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie zadań konkursowych, które badały zdolności ich myślenia matematycznego. Po wyznaczonym czasie komisja w składzie: Honorata Maciałczyk, Beata Królak  i koordynator konkursu Alina Stryjak, wyłoniła zwycięzców finału I Gminnego Konkursu Matematycznego.

Laureaci w kategorii klas IV:

  • I miejsce – Jakub Zębski, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych
  • II miejsce – Kamil Kubaś, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie
  • III miejsce – Wiktor Barczak, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach
  • III miejsce – Marcin Żywczak , Zespół Szkół w Ociążu

Laureaci w kategorii klas V:

  • I miejsce – Weronika Kąkol, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
  • II miejsce – Mateusz Walkowiak, Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie
  • III miejsce – Aleksandra Klońska, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Laureaci w kategorii klas VI:

  • I miejsce – Martyna Kowalczyk, Zespół Szkół w Ociążu
  • II miejsce – Marta Szulc, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych
  • III miejsce – Marta Matyśkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach
  • III miejsce – Damian Banaszewski, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach
  • III miejsce – Szymon Krzywda, Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie
  • III miejsce – Adrian Orzechowski, Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie
  • III miejsce – Dawid Walkowiak, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie a nauczycielom za przygotowanie uczniów.  Wszystkim życzmy wytrwałości w dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników i odnoszenia sukcesów. 


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>