Piątek, 10.7.2020
Name days: Filip / Daniel / Aniela
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

IV GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Czwarta edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce już zakończona. Finał konkursu odbył się 22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach pod hasłem „Sprytnie i logicznie, więc matematycznie”.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku liczba uczniów biorących udział w eliminacjach szkolnych wynosiła 103. Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Szkoły miały za zadanie wyłonić po dwóch uczestników w trzech kategoriach wiekowych, klas piątych, szóstych i siódmych. W finale do testu konkursowego z 15 zadaniami przystąpiło 40 uczniów. Zadania wymagały podstawowych umiejętności matematycznych oraz sprytnego i logicznego myślenia. Wysoki poziom umiejętności uczestników można potwierdzić faktem, iż wśród laureatów znaleźli się uczniowie z 18 i 19 punktami na 20 możliwych do zdobycia z całego testu.

Oto lista laureatów:

W kategorii klas V:

  • I miejsce - Alicja Kuncewicz ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach
  • II miejsce - Wiktor Wasielewski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
  • III miejsce - Andrzej Wachna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

W kategorii klas VI:

  • I miejsce - Tomasz Kułton ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
  • II miejsce - Wiktoria Kopras ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych
  • III miejsce - Aleksandra Matuszczak ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

W kategorii klas VII:

  • I miejsce - Dawid Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
  • II miejsce - Kacper Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie
  • III miejsce - Nikola Niezgódka ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

Na podsumowanie konkursu Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach Pani Małgorzata Sulewska, Kierownik Referatu Oświaty Pan Daniel Mituła oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pan Paweł Pelc pogratulowali uczestnikom i wręczyli wszystkim pamiątkowe dyplomy, ponadto laureaci otrzymali nagrody w postaci pucharów, sprzętu elektronicznego oraz książek.

Uczestnikom etapu finałowego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwoju matematycznych pasji.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom matematyki z terenu gminy uczestniczącym w pracach komisji konkursowej za zaangażowanie i współpracę.

Podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji IV Gminnego Konkursu Matematycznego składamy Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pani Bożenie Budzik, Kierownikowi Referatu Oświaty i Wychowania Panu Danielowi Mitule oraz Radzie Rodziców Szkoły podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.

Szczególne podziękowania kierujemy do Prezez SGB Spółdzielczego Banku Ludowego w Skalmierzycach Pani Teresy Artmańskiej za wsparcie finansowe oraz objęcie konkursu Honorowym Patronatem.


Koordynator konkursu Alina Stryjak serdecznie dziękuje za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu sponsorom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.


HONOROWY PATRONAT: