Poniedziałek, 8.3.2021
Name days: Beata / Stefan / Szymon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Moskurni

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 31.01.2014 r. ośmioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Joanny Nowickiej uda­ło się do niewielkiej wsi w gminie Koźminek – Moskurni. Sama wioska i znajdująca się w niej szkoła jest nieduża, ale raz w roku zjeżdżają się tam licznie uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami. Powodem tego jest odbywający się tam od czterech lat pod hasłem „Śpiewajmy i graj­my Mu” konkurs kolęd i pastorałek.

Tego dnia wszystkich uczestników konkursu powitała Pani Magdalena Skowron – pełniąca funkcję dyrektora SP w Moskurni, a uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wójt Gminy Koźmi­nek – Pan Andrzej Miklas. Uczestnicy konkurowali ze sobą w następujących kategoriach: soliści, w grupach wiekowych: uczniowie z klas I – III, uczniowie z klas IV – VI; oraz zespoły wo­kalne. Na­szą szkołę reprezentowali:

  • w kategorii solista kl. I - III – Martyna Czajka z kl. III, która zaprezentowała utwo­ry: „Do stajenki” i „Mędrcy świata”;
  • w kategorii solista kl. IV - VI – Alicja Michalak z kl. IV, która zaśpiewała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz pastorałkę „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”;
  • zespół wokalny „Złote Nutki” w składzie: Natalia Śrama (kl. II), Martyna Czajka (kl. III), Patrycja Kaczmarek (kl. IV), Alicja Michalak (kl. IV), Patryk Woźniak (kl. IV), Magdalena Nowak (kl. V), Nikodem Pawlak (kl. V), Weronika Banasiak (kl. VI), który wy­konał kolędę „Tryumfy Króla Niebieskiego” oraz pastorałkę „Gdy gwiazda daje znak”.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników konkursu uczniowie udali się na mały po­częstunek i ciepłą herbatę, a potem na krótkie zwiedzanie szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy ze­brali się na wspólnym kolędowaniu pod okiem organizatora konkursu Pana Karola Adamiaka. Po radosnym kolędowaniu małemu Jezusowi, nastąpiła oczekiwana z wielką niecierpliwością przez wszystkich chwila ogłosze­nia wyników konkursu. Jury z uwagi na wysoki poziom miało niewątpli­wie problem z wyborem laureatów konkursu.

Nasze solistki niestety nie zajęły żadnego miejsca, ale gratulujemy im udanego występu. Pochwalić możemy się natomiast sukcesem naszych „Złotych Nutek”. Nasz zespół pokonał innych uczestników w kategorii zespół i zajął I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

„Złotym Nutkom” gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>