Saturday, 27.2.2021
Name days: Gabriel / Anastazjia / Anna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Julian Tuwim - poeta dziecięcej radości

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zakończyliśmy działania związane z projektem Julian Tuwim- poeta dziecięcej radości

2013 był rokiem Juliana Tuwima. W związku z tym postanowiliśmy uczcić pamięć poety, który znany jest między innymi jako twórca wierszy dla dzieci.

Podczas jednego z dni projektowych uczniowie tworzyli rozmaite prace związane z  Julianem Tuwimem; były to plakaty, prezentacje multimedialne, recytacje utworów poety, ilustracje.

Wykonana została też gazetka przybliżająca postać Tuwima.

Uwieńczeniem projektu był konkurs recytatorski, podczas którego przedstawiciele   klas    1-3 oraz  4-6 mogli zaprezentować swoje ulubione wiersze poety. W konkursie wzięło udział 27 osób.

W konkursowym jury zasiedli też uczniowie z klasy 6.

 Laureatami spośród młodszej grupy wiekowej zostali:

I miejsce- Natalia Śrama

II miejsce- Staś Gierz

III miejsce- Magdalena Idczak

Wyróżnienie- Antosia Sobczyk

Natomiast w starszej grupie najbardziej podobali się:

I miejsce- Marta Matyśkiewicz

II miejsce- Nikodem Pawlak

III miejsce- Nikola Szymczak

Wyróżnienie – Roksana Żarnecka

Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim, którzy włączyli się w działania projektu serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do udziału w kolejnym przedsięwzięciu, jakim jest projekt czytelniczy Czytaj z nami- molikami !


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>