Piątek, 29.5.2020
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Jutro popłyniemy daleko…

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

19 czerwca br., po wspólnej modlitwie w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019  oraz pożegnanie uczniów klasy VIII.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pan  Jerzy Łukasz Walczak, dyrekcja naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice. Uroczystości  rozpoczęły się od przekazania sztandaru uczniom z klasy VI a i ślubowaniu absolwentów, którzy „obiecali  wysoko i z godnością  nieść zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach”.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie listów pochwalnych uczniom wyróżniającym się  w nauce i zachowaniu oraz listów gratulacyjnych rodzicom. Wszyscy absolwenci otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz nagrody książkowe z życzeniami wszelkiej pomyślności na nowej drodze obowiązków szkolnych, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

W kolejnej części  wręczone zostały świadectwa uczniom klasy III, a także  listy pochwalne oraz gratulacyjne uczniom i rodzicom klas IV-VII.

W końcu wybrzmiały słowa:  Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach , Poloneza czas zacząć! i   nadeszła wzruszająca  chwila, gdy:

szły pary po parach hucznie i wesoło,

Rozkręcało się, znowu skręcało się koło,

Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów.

Ten wyjątkowy dzień absolwenci rozpoczęli od  poloneza, który w epopei naszego patrona  stanowi swoiste zakończenie jego dzieła, a  dla uczniów stał się symbolem pożegnania, zakończenia pewnego etapu życia, ale także oznaką optymizmu i nadziei na przyszłość. Kolejne wiersze  i piosenki odnosiły się do wspomnień, przemyśleń, refleksji  i stanowiły formę  podziękowania nauczycielom, rodzicom za ich trud i poświęcenie.

Program artystyczny, który przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas,  by tam odebrać podsumowania całorocznej pracy w postaci świadectw.

DRODZY ABSOLWENCI,

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie.

Oby Wasze pozwoliło spełnić nawet te najskrytsze marzenia. Byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

Teraz, gdy nasze drogi już się rozchodzą, życzymy  Wam dużo energii i wytrwałości przy zdobywaniu wykształcenia, optymizmu w dążeniu do celu i spełnienia marzeń. Niech Wasza wiedza, zdobyta w ciągu ośmiu lat w murach tej szkoły, zaowocuje we wszelkie sukcesy. Życzymy Wam powodzenia w dalszym kształceniu i żebyście wyrośli na wartościowych, szczęśliwych ludzi.