Piątek, 18.9.2020
Name days: Irena / Józef / Stanisław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Konferencja Cyberedukacja - EduScience

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 marca 2013 roku w Bemowskim Centrum Kultury Art-Bem w Warszawie odbyła się konferencja „Wychowanie i edukacja w cyberprzestrzeni – szansa czy zagrożenie?”, w której to uczestniczyła p. Alina Stryjak. W ramach tej konferencji upowszechniany był Projekt  „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno - przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE” z udziałem gościa specjalnego Colina Rose, którego wykład wskazywał kierunki rozwoju nowoczesnej edukacji,

„Konferencja miała na celu pokazanie rzeczywistych możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Jeszcze kilka lat temu o tabletach, tablicach interaktywnych oraz nowych sieciach komunikacji można było rozmawiać jedynie na płaszczyźnie odległych marzeń. Nikt nie przypuszczał, że fantastyczne wyobrażenia tak szybko staną się osiągalne i możliwe do wdrażania. Cyfrowa Szkoła pokazała nowe, nieznane dotąd ścieżki rozwoju, co stworzyło niesamowite możliwości i potencjał do wykorzystania…”

Po wystąpieniu wszystkich prelegentów odbyła się część praktyczna, warsztatowa z podziałem na moduły dotyczące Programu Eduscience, Platformy Moodle, tabletów, tablic interaktywnych oraz pracy z TIK.

Podsumowanie konferencji oraz fotogaleria znajdują się na:

  • www.eduscience.pl w zakładce wydarzenia 
  • oraz na stronie patrona medialnego projektu Eduscience: 

http://eid.edu.pl/news/wychowanie_i_edukacja_w_cyberprzestrzeni_-_szansa_czy_zagrozenie,1703.html