Wtorek, 9.3.2021
Name days: Dominik / Katarzyna / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Konkurs Poezji Patriotycznej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Od­najdu­jemy w poez­ji coś z praw­dy włas­ne­go serca.” 

 Anna Kamieńska

Dnia 5 listopada br. odbył się w szkole Konkurs Poezji Patriotycznej. Strofy o Ojczyźnie, symbolach narodowych, pracy i tęsknocie za krajem pięknie recytowali najmłodsi uczniowie z kl. I, II i III. Wśród utworów poetyckich była również „Inwokacja z Pana Tadeusza”. Cieszy nas fakt, iż trwający od września projekt edukacyjny „Adam Mickiewicz autor najpiękniejszego narodowego poematu” zainspirował ucznia kl. II do sięgnięcia po ten jakże piękny, choć trudny tekst literacki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu trafnych wyborów, odwagi i twórczej aktywności. Z dumą możemy powiedzieć, że patriotyzm tych uczniów, to nie tylko słowa, ale również praca i zaangażowanie.

Talent recytatorski odkryli:

z kl. I - Oliwia Danielak, Aleksandra Bartkowiak, Julia Ulichnowska, Natalia Śrama, Mateusz Wojciechowski;

z kl. II – Iga Briese, Zuzanna Piechocka, Jan Rybarczyk;

z kl. III – Alicja Michalak, Maksymilian Krzak.

Konkurs miał formę eliminacji szkolnych do etapu gminnego. Szkołę w konkursie gminnym reprezentować będą dwie uczennice: Natalia Śrama z kl. I oraz Alicja Michalak z kl. III. Wiersze wszystkich uczestników konkursu wybrzmią poetycko raz jeszcze, uświetnią bowiem w dniu 12 listopada br. uroczysty apel szkolny z okazji Święta Niepodległości.

                                                                                                                  Gratulujemy! 


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>