Wtorek, 9.3.2021
Name days: Dominik / Katarzyna / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Malarskie interpretacje Pana Tadeusza

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Tradycyjnie grudniową porą powstała szkolna galeria patrona szkoły. W tym roku ekspresji plastycznej uczniów poddaliśmy tematy: „Ilustracja do bajki Przyjaciele” - kl. I, „Wizualizacja wybranej księgi Pana Tadeusza” kl. IV - VI. Temat drugi to kontynuacja ogólnopolskiego projektu Narodowe czytanie Pana Tadeusza, który rozpoczęliśmy wczesną jesienią, uczestnicząc w kaliskiej uroczystości inaugurującej akcję. 

Prace uczniów mają w tym roku bardzo szeroki odbiór szkolny i środowiskowy. W pierwszym etapie prace oglądali uczniowie, absolwenci szkoły, Rodzice i Goście uczestniczący 14 grudnia br. w Koncercie kolęd i pastorałek, a następnie w szkolnym kiermaszu świątecznych ozdób. W drugim etapie mamy nadzieję, że prace zainspirują  Gości i Rodziców uczestniczących 21 grudnia br. w uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły, w tym roku w oprawie „Uczty w Soplicowie”.

Dopełnieniem strony plastycznej jest wystawa dzieł Adama Mickiewicza  przygotowana w bibliotece szkolnej. Uczniowie trafnie zauważyli, że podobny zbiór był w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Mamy więc swoistą salę muzealną, księgozbiór skromniejszy jak w pałacu, ale będący naszym dorobkiem, dumą w księgozbiorze szkolnej biblioteki i zaczynem inspirującym uczniów do obcowania z wielkimi dziełami literackimi.

Ponieważ uczniowie kl. II i III zmierzyli się w tym roku z modelowaniem z papieru lub masy solnej pomnika Adama Mickiewicza, ich prace zdobiły wystawę, wzbogacając plastyczny efekt odbioru dzieł patrona.

Dziękujemy Pani Dyrektor za honorowy patronat nad projektem i pomoc w realizacji zadań, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, Rodzicom i Wychowawcom za inspirowanie do twórczej aktywności i pomoc merytoryczną. Gratulujemy Uczniom inwencji i zaangażowania, uczestników i zwycięzców uhonorujemy w styczniu 2013 r. na uroczystym apelu podsumowującym projekt edukacyjno – wychowawczy Adam Mickiewicz – autor najpiękniejszego narodowego poematu.

 

Organizatorzy:

Anita Morawska - Wasielak, Joanna Małkowska,

Katarzyna Onisczuk, Beata Sochacka

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>