Saturday, 27.2.2021
Name days: Gabriel / Anastazjia / Anna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Mikołaje w świetlicy u Sióstr św. Doroty w Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniach 28.11 – 4.12.2012 r. Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę czekolado­wych Mikołajów dla dzieci z świetlicy socjoterapeutycznej Sióstr Nauczycielek Św. Doroty w Kali­szu. Akcja spotkała się z dużym odzewem uczniów naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I – VI przyniosły łącznie 98 czekoladowych figurek. Mikołaje zostały przeliczone i spakowane przez uczniów z SKC. W dniu 6 grudnia, w którym Kościół przeżywa liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, opiekun SKC – pani Joanna Nowicka przekazała zebrane Mikołaje do świetlicy Sióstr św. Doroty. Podarowane słodkości sprawiły obdarowanym dzieciom dużo radości. Choć skromnym prezentem były, okazały się darem bezcennym – dane ze szczerego serca, wywołały uśmiech na twarzach tak wielu dzieci. Obdarowani przez naszych uczniów podziękowali za upominek i podarowali dla naszej Szkoły rysunek Mikołaja. Z tyłu rysunku każdy obecny w tym dniu na świetlicy złożył własnoręcznie swój podpis. Wraz z rysunkiem uczniowie ze świetlicy socjoterapeutycznej przekazali serdeczne pozdrowienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach.

Wszystkim uczniom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji i za­chęcamy, aby zawsze pamiętali, że nawet najdrobniejsze rzeczy podarowane komuś z serca mogą uczynić go szczęśliwym.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>