Piątek, 3.7.2020
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Narodowe Czytanie 2019

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W sobotę 7 września w całej Polsce po raz ósmy odbyło się Narodowe Czytanie. W to ogólnopolskie przedsięwzięcie, które po raz kolejny zostało objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, od lat aktywnie włącza się społeczność naszej szkoły.                                                    

W tym roku reprezentowali nas :Adam Wojciechowski z kl. Vb ,  Franciszek Binek  z kl. II b, Agata Mroczkowska i Weronika Barczak - uczennice klasy VII  oraz  pani Anna Binek.

Czytający w mistrzowski sposób zaprezentowali piękno utworów, które weszły już do kanonu polskiej literatury. Nowele Dym” Marii Konopnickiej, ”Orka” Władysława Reymonta,” „Rozdziobią nas kruki ,wrony” Stefana Żeromskiego, ”Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.

Czytającym towarzyszyły instrumentalno-wokalne interpetacje w wykonaniu Moniki Walczak –skrzypce i Krystiana Przybyła –fortepian. Swoje umiejętności zaprezentowali również młodzi artyści pracowni teatralnej ”Maska”, działającej przy CK oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, którzy wcielili się w role bohaterów „Katarynki”.                                                                                         

Możemy być dumni, że przedstawiciele naszej szkoły współtworzą akcję Narodowego Czytania, która popularyzuje piękno polskiej literatury i udowadnia, że czytanie książek to nie wstyd!

Na koniec swoje podziękowania kierujemy do organizatorów tego przedsięwzięcia: pani dyrektor CK oraz BPGiM  - Małgorzacie Jarosik oraz naszych uczniów, którzy poświęcili swój czas wolny i zaangażowali się w tę piękną inicjatywę.