Wtorek, 9.3.2021
Name days: Dominik / Katarzyna / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz kolejny podjęliśmy inicjatywę organizacji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”, które ma pokazać internautom jak wartościowe może być korzystanie z sieci i jak istotny jest ich udział w tworzeniu wirtualnego świataDzięki podjętym działaniom w miesiącu lutym dołączyliśmy do grona lokalnych organizatorów DBI 2014. 28 lutego mieliśmy podsumowanie tegorocznych obchodów DBI w naszej szkole.

Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat jest tworzony wspólnie przez wszystkich użytkowników.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 w naszej szkole promowali uczniowie klas VI podejmując następujące działania:

  • przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie oraz zasad korzystania z cudzych utworów i przestrzegania praw autorskich
  • zaprojektowali plakaty pod hasłem: „Razem tworzymy lepszy Internet”
  • przygotowali filmiki i scenki prezentujące jak bezpiecznie można korzystać z dobrodziejstw Internetu
  • przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas młodszych w ramach działania „Dzielimy się wiedzą”
  • 28 lutego odbył się apel dla całej społeczności szkolnej podsumowujący podjęte działania.

Przygotowaniem apelu zajęli się uczniowie, począwszy od dekoracji sali i scenografii poprzez przekaz do publiczności, w którym wykorzystali wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne, filmiki, komiksy i glogstery.

Serdecznie dziękuje uczniom klasy VI zaangażowanym w przygotowanie i organizację obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu oraz gratuluję kreatywności i pomysłowości:)

Wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w cyfrowym świecie oraz zasad korzystania z cudzych utworów na poniższych stronach:

www.dbi.pl

www.dzieckowsieci.pl

www.sieciaki.pl

www.fdn.pl

www.plikifolder.pl/

www.otwartawiedza.pl/


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>