Środa, 15.7.2020
Name days: Henryk / Anna / Włodzimierz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Ogólnopolska konferencja „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Talentów,  21 marca 2013 roku w Warszawie odbyła się konferencja „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole” zorganizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół, nauczyciele - liderzy zdolności ze Szkół Odkrywców Talentów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Liderka Zdolności Jolanta Łęcka.

Podczas konferencji Joanna Brodzik – wiceminister edukacji narodowej wręczyła szkołom z całej Polski nominacje za podjęte działania związane z rozwijaniem zdolności uczniów nie tylko podczas zajęć edukacyjnych , ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Wśród 140 szkół nasza szkoła również otrzymała taką nominację. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie i wezwanie do podejmowania jeszcze większych wysiłków w celu wspierania w rozwoju każdego ucznia,  bowiem w  dniach 7 i 8 listopada br. zostaną wręczone  wyróżnienia. Otrzyma je  tylko 50 szkół spośród nominowanych, które przedstawią najlepsze praktyki w rozwijaniu potencjału uczniów klas I–III.

Podczas konferencji wystąpili prelegenci dr hab. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Iwona Czaja- Chudyba, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie,  Iwona Fechner-Sędzickiej- jedna  z autorek poradnika Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów klas I–III szkoły podstawowej” szczegółowe prezentacje prelegentów można zobaczyć  TUTAJ