Piątek, 22.1.2021
Name days: Dominika / Mateusz / Anastazy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Ogólnopolska konferencja „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Talentów,  21 marca 2013 roku w Warszawie odbyła się konferencja „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole” zorganizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół, nauczyciele - liderzy zdolności ze Szkół Odkrywców Talentów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Liderka Zdolności Jolanta Łęcka.

Podczas konferencji Joanna Brodzik – wiceminister edukacji narodowej wręczyła szkołom z całej Polski nominacje za podjęte działania związane z rozwijaniem zdolności uczniów nie tylko podczas zajęć edukacyjnych , ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Wśród 140 szkół nasza szkoła również otrzymała taką nominację. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie i wezwanie do podejmowania jeszcze większych wysiłków w celu wspierania w rozwoju każdego ucznia,  bowiem w  dniach 7 i 8 listopada br. zostaną wręczone  wyróżnienia. Otrzyma je  tylko 50 szkół spośród nominowanych, które przedstawią najlepsze praktyki w rozwijaniu potencjału uczniów klas I–III.

Podczas konferencji wystąpili prelegenci dr hab. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Iwona Czaja- Chudyba, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie,  Iwona Fechner-Sędzickiej- jedna  z autorek poradnika Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów klas I–III szkoły podstawowej” szczegółowe prezentacje prelegentów można zobaczyć  TUTAJ 

   

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>