Piątek, 16.4.2021
Name days: Julia / Benedykt / Bernadeta
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Półkolonie z EduKreatorem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Półkolonie ze Stowarzyszeniem  EduKrator rozpoczęły się w naszej szkole w poniedziałek 04 stycznia. Są one  zorganizowane zgodnie z  „Wytycznymi MEN, MZ i GIS dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych”. W zajęciach uczestniczy 24 uczniów z klas od I-IV, dzieci spędzają czas w dwóch grupach. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Mimo ograniczeń związanych z pandemią na zajęciach panuje dobry nastrój i radość ze wspólnej zabawy.

Tematem tegorocznych półkolonii są podróże. Obecna sytuacja nie pozwala na wybranie się w daleką podróż i zwiedzanie zakątków świata, wirtualne podróże na ekranie komputera też nikogo już nie cieszą, dlatego Edukreator zaprosił uczestników do kreatywnych podróży. Każdego dnia koloniści odwiedzają inny zakątek świata, który tematycznie wyznacza kreatywne zadania na dany dzień. Oczywiście podróż rozpoczęła się od poznania trasy, w tym celu turyści wykonywali mapy, na których zaznaczali kontynenty. Pierwszy dzień przeznaczony był na wspólne poznanie się uczestników, zintegrowanie oraz przygotowanie kreatywnej „walizki – torby” na kolonijne na skarby. Po pierwszych dniach zapełniła się ona pamiątkami z Afryki. Kolonistom –podróżnikom życzymy zdrówka oraz  dobrej i bezpiecznej zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedsirealizowane z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce ze środków pozyskanych w ramach konkursu

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>