Wtorek, 9.3.2021
Name days: Dominik / Katarzyna / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Półkolonie z Edukreatorem za nami...

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Gminne półkolonie finansowane z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce i organizowane przez Stowarzyszenie przy Szkole Podstawowej w Skalmierzycach „Edukreator” zakończyły się w ostatni piątek lipca. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, gdzie koloniści korzystali ze wspaniałej infrastruktury, wyposażenia i smacznych posiłków. Łącznie w dwóch turnusach, przez cztery tygodnie, uczestniczyła ponad setka dzieci z terenu naszej Gminy. Podczas różnorodnych zajęć, warsztatów uczestnicy odkrywali swoje zdolności, pasje, własne „supermoce”, zawierali nowe przyjaźnie, poznawali ciekawych ludzi. Możliwość korzystania z infrastruktury sportowej sprawiła, że aktywności ruchowej podczas półkolonii nie brakowało. W pierwszym tygodniu każdego turnusu uczestnicy byli na wycieczce w Rodzinnym Parku Rozrywki „Górecznik”, który dla wielu okazał się niezwykłą wyspą skarbów. Ścieżki edukacyjne, bliskość zwierząt oraz park linowy przysporzyły atrakcji i radości wszystkim uczestnikom. Natomiast w drugim tygodniu I i II turnusu prawdziwą przygodą były wycieczki do kreatywnego parku rozrywki Mikroskala w Koninie. Niezwykłymi wydarzeniami były również warsztaty prowadzone przez kustosza Muzeum bajek, baśni i opowieści. Uczestnicy każdego turnusu mogli nie tylko posłuchać niesamowitych historii, ale również przenieść się w krainę bajkostworów, wspólnie budować drewniane makiety, zrobić własne książki oraz tworzyć autorskie opowieści. Za nami wspólne gry, zabawy, warsztaty, treningi koszykówki z FKK Feniks z Kalisza, wizyty w Starym Kinie oraz atrakcyjne pikniki na zakończenie turnusów. Podczas pikników każdy uczestnik otrzymał upominek, dyplom oraz mógł wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, wyszaleć się w na „dmuchańcach” zainstalowanych na szkolnym boisku, odpocząć w kawiarence.  

Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas wakacji, wychowawczyniom za twórcze pomysły, bezpieczną opiekę i uśmiech każdego dnia! Cieszymy się, że był to czas bezpieczny, kreatywny i radosny. Przede wszystkim organizatorzy dziękują władzom Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce za obdarzenie "EduKreatora" zaufaniem i powierzenie organizacji gminnych półkolonii. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich za udostępnienie infrastruktury szkoły i stworzenie komfortowych warunków do organizacji półkolonii. Wszystkim życzymy słońca, radości i wypoczynku na kolejne wakacyjne dni.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>