Piątek, 16.4.2021
Name days: Julia / Benedykt / Bernadeta
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Podróż z Patronem rozpoczęta

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

1 września 2015 roku, po raz szesnasty rozpoczęliśmy podróż szkolną z Adamem Mickiewiczem. Wspominamy ze szczególnym sentymentem 28 października 1999 roku, bowiem tego jesiennego dnia szkole nadano imię Adama Mickiewicza, poświęcono i odsłonięto pamiątkową tablicę patrona szkoły. W tym roku szkolnym wspomnienia mają wymiar szczególny, pamiątkowa tablica została wkomponowana w nową przestrzeń holu, tworząc honorowy kącik patrona szkoły.

15 września br. Adam Mickiewicz razem z nauczycielami, zatrzymał  uczniów na węzłowej stacji w naszej szkole, aby zrealizować pierwsze zadanie twórcze. W kl. IV –VI dotyczyło wyboru hasła roku, w klasach I–III rozmowy na temat tradycji obchodów święta patrona szkoły. Działania uaktywniła wystawa promująca trzy ostatnie lata świętowania z patronem.

Wkrótce 18 września uczniowie poznali hasło roku 2015/2016

„Lećmy i nigdy nie obniżajmy lotu” 

i zostali zaproszeni do tegorocznego projektu obchodów dnia patrona szkoły

„Adama Mickiewicz – podróżnik, otwarty na świat”.

Naszym działaniom od 2011 roku mecenasuje Program Adam Mickiewicz patronem naszej szkoły. W tym roku szkolnym 2015/2016 został zmodyfikowany na kolejne lata szkolne. Ewaluacja programu w kierunku dotychczas podjętych, nowatorskich przedsięwzięć pozwala wyróżnić:

1)    Rozwijanie aktywności społecznej:

  • udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie Pana Tadeusza – Kalisz, 8 IX 2012 r.,

2)  Kształtowanie postawy poszanowania tradycji i dorobku kulturowego narodu poprzez bezpośrednią obserwację:

  • wycieczka do Śmiełowa, połączoną z warsztatami i lekcją muzealną  „Magia dawnych świąt”, 5 XII 2012 r.,
  • wycieczka dla klas pierwszych i drugich „Śmiełów wita najmłodszych”, 9 XII 2014 r. ,

3)    Edukację regionalną:

  • promowanie Szlaku Pana Tadeusza w Wielkopolsce; www.podrozezpanemtadeuszem.pl
  • wycieczka do Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie, 3 XII 2013 r.,

4)    Kształtowanie postawy aktywnego udziału w życiu szkoły:

  • organizowanie wystawy dla pierwszoklasistów i całej społeczności „Wspominamy i planujemy”, IX 2014 r.
  • promowanie od 5 lat działań projektowych na stronie internetowej szkoły w zakładce Patron,
  • przygotowanie nowej aranżacji kącika patrona szkoły – 18 IX 2015r.

Sądzimy, iż nasz patron - Adam Mickiewicz, witający w progu szkoły, roznieca płomień pielęgnowanych w szkole wartości: bezpieczeństwa, uczciwości, patriotyzmu, miłości, odpowiedzialności, szacunku, przyjaźni i pracy nad sobą.

Zespół do spraw patrona szkoły

 

 

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>