Środa, 15.7.2020
Name days: Henryk / Anna / Włodzimierz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Porozmawiajmy o zasadach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Porozmawiajmy o zasadach” – pod takich hasłem odbyło się spotkanie rodziców, nauczycieli i uczniów, którego celem było wspólne wypracowanie istotnych dla wszystkich członków społeczności szkolnej zasad funkcjonowania w szkole. Przedstawiciele każdej z grup spotkali się 19 października, by porozmawiać, co zrobić,aby w naszej szkole czuł się dobrze i bezpiecznie.

Dyskusja dotyczyła czterech obszarów tematycznych: lekcja, przerwa, uroczystości szkolne oraz kontakt rodzice-szkoła. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy, podchodząc do każdego ze stołów, zapisywali swoje propozycje udoskonalenia zasad współpracy i relacji między uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Wszyscy aktywnie włączyli się w pracę swoich zespołów, mówiąc o swoich oczekiwaniach. Na ogół rodzice, nauczyciele i uczniowie mieli podobne spostrzeżenia i poglądy, ale to spotkanie było także okazją do dyskusji i przedstawienia swoich racji na wiele tematów. Jednakże wszyscy podkreślali, jak ważna jest dobra komunikacja i wzajemna troskach o swoje potrzeby.

Z rezultatami burzy mózgów wywołanej podczas spotkania można zapoznać się, czytając plakaty wyeksponowane w holu szkoły. Zaproponowane zasady zostaną omówione podczas godzin wychowawczych z wszystkimi uczniami. Na podstawie wypracowanych materiałów zostanie opracowany Szkolny Kodeks Dobrych Zasad.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za otwartości, kreatywność i atmosferę współpracy, bo tylko RAZEM możemy zmieniać świat na lepsze.