Czwartek, 21.1.2021
Name days: Agnieszka / Jarosław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Porozmawiajmy o zasadach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Porozmawiajmy o zasadach” – pod takich hasłem odbyło się spotkanie rodziców, nauczycieli i uczniów, którego celem było wspólne wypracowanie istotnych dla wszystkich członków społeczności szkolnej zasad funkcjonowania w szkole. Przedstawiciele każdej z grup spotkali się 19 października, by porozmawiać, co zrobić,aby w naszej szkole czuł się dobrze i bezpiecznie.

Dyskusja dotyczyła czterech obszarów tematycznych: lekcja, przerwa, uroczystości szkolne oraz kontakt rodzice-szkoła. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy, podchodząc do każdego ze stołów, zapisywali swoje propozycje udoskonalenia zasad współpracy i relacji między uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Wszyscy aktywnie włączyli się w pracę swoich zespołów, mówiąc o swoich oczekiwaniach. Na ogół rodzice, nauczyciele i uczniowie mieli podobne spostrzeżenia i poglądy, ale to spotkanie było także okazją do dyskusji i przedstawienia swoich racji na wiele tematów. Jednakże wszyscy podkreślali, jak ważna jest dobra komunikacja i wzajemna troskach o swoje potrzeby.

Z rezultatami burzy mózgów wywołanej podczas spotkania można zapoznać się, czytając plakaty wyeksponowane w holu szkoły. Zaproponowane zasady zostaną omówione podczas godzin wychowawczych z wszystkimi uczniami. Na podstawie wypracowanych materiałów zostanie opracowany Szkolny Kodeks Dobrych Zasad.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za otwartości, kreatywność i atmosferę współpracy, bo tylko RAZEM możemy zmieniać świat na lepsze.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>