Sunday, 7.3.2021
Name days: Tomasz / Paweł / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Przedświąteczna zbiórka żywności

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kilku lat Caritas Polska prowadzi ogólnopolską akcję zbiórki żywności pod hasłem „Tak! POMAGAM”. W ramach tej akcji zbierana jest żywność przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą. W tym roku przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego Caritas zorganizowało tę akcję już po raz szósty.

W naszej szkole Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności po raz trzeci. Na przełomie marca i kwietnia uczniowie  przynosili różnorodne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Zebraliśmy takie produkty żywnościowe jak: kasza, ryż, mąka, cukier, słodycze, konserwy, dżemy, płatki śniadaniowe, herbata, galaretki, olej, krem czekoladowy, makaron. Zebrane produkty żywnościowe przez naszych uczniów zostaną dostarczone do siedziby Caritas Kalisz, a następnie zostaną  przekazane w formie paczek świątecznych dla najuboższych, jak również na pomoc doraźną dla podopiecznych Caritas.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za otwarte serca!

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>