Środa, 8.7.2020
Name days: Arnold / Adriana / Elżbieta
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Przedświąteczna zbiórka żywności

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kilku lat Caritas Polska prowadzi ogólnopolską akcję zbiórki żywności pod hasłem „Tak! POMAGAM”. W ramach tej akcji zbierana jest żywność przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą. W tym roku przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego Caritas zorganizowało tę akcję już po raz szósty.

W naszej szkole Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności po raz trzeci. Na przełomie marca i kwietnia uczniowie  przynosili różnorodne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Zebraliśmy takie produkty żywnościowe jak: kasza, ryż, mąka, cukier, słodycze, konserwy, dżemy, płatki śniadaniowe, herbata, galaretki, olej, krem czekoladowy, makaron. Zebrane produkty żywnościowe przez naszych uczniów zostaną dostarczone do siedziby Caritas Kalisz, a następnie zostaną  przekazane w formie paczek świątecznych dla najuboższych, jak również na pomoc doraźną dla podopiecznych Caritas.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za otwarte serca!