Piątek, 14.8.2020
Name days: Alfred / Elżbieta / Maksymilian
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Samorząd Uczniowski w Kotowiecku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 7 listopada 2012 r. troje przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem udało się na zaproszenie do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotowiecku. Nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona Szkoły – Janusza Korczaka.

Na tę wyjątkową uroczystość do Kotowiecka przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych z panem Wiceburmistrzem – Zdzisławem Mielczarkiem, dyrektorzy placówek oświatowych – w tym także dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Sulewska, radni, sołtysi, rodzice i samorządy uczniowskie ze szkół w naszej gminie. 

Przybyli goście zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor Teresę Stachowiak. Po licznych słowach podziękowania, przedstawiciele samorządów uczniowskich wraz z opiekunami udali się pod tablicę pamiątkową Patrona Szkoły, by złożyć symboliczne róże i minutą ciszy uczcić pamięć tego wielkiego Pedagoga. 

Następnie zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły w Kotowiecku. Została ona wzbogacona o liczne cytaty z książek Janusza Korczaka. Po części artystycznej i przemówieniach zaproszonych gości była okazja do poczęstunku. Dla naszych uczniów stanowiła ona możliwość spotkania i rozmowy z przedstawicielami innych samorządów szkolnych.