Czwartek, 21.1.2021
Name days: Agnieszka / Jarosław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Samorząd Uczniowski w Kotowiecku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 7 listopada 2012 r. troje przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem udało się na zaproszenie do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotowiecku. Nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona Szkoły – Janusza Korczaka.

Na tę wyjątkową uroczystość do Kotowiecka przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych z panem Wiceburmistrzem – Zdzisławem Mielczarkiem, dyrektorzy placówek oświatowych – w tym także dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Sulewska, radni, sołtysi, rodzice i samorządy uczniowskie ze szkół w naszej gminie. 

Przybyli goście zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor Teresę Stachowiak. Po licznych słowach podziękowania, przedstawiciele samorządów uczniowskich wraz z opiekunami udali się pod tablicę pamiątkową Patrona Szkoły, by złożyć symboliczne róże i minutą ciszy uczcić pamięć tego wielkiego Pedagoga. 

Następnie zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły w Kotowiecku. Została ona wzbogacona o liczne cytaty z książek Janusza Korczaka. Po części artystycznej i przemówieniach zaproszonych gości była okazja do poczęstunku. Dla naszych uczniów stanowiła ona możliwość spotkania i rozmowy z przedstawicielami innych samorządów szkolnych.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>