Poniedziałek, 8.3.2021
Name days: Beata / Stefan / Szymon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

SP Skalmierzyce w projekcie EduScience

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Projekt Eduscience jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, uczestniczy w nim 250 szkół z całego kraju, wśród których znajduje się także Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Priorytet projektu to „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”.

Innowacją oraz bazą projektu jest nowoczesna platforma e-learningowa, na której zamieszczane są lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Platforma uatrakcyjnia pracę na lekcji dając możliwość wykorzystywania zamieszczonych materiałów oraz tworzenia własnych zasobów przez nauczycieli uczestniczących w projekcie. Uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość korzystania z platformy e-learningowej również w ramach odrabiania prac domowych. Zasoby platformy tworzone są w formie gier, prezentacji, filmów, lekcji on-line bardzo atrakcyjnych dla ucznia, wykorzystujących tablicę interaktywną, którą szkoła otrzymała w ramach projektu wraz z zestawem do monitoringu przyrodniczego. Szkoła wzbogaciła się również w  profesjonalną  kamerę, dzięki której możliwa jest transmisja lekcji on-line prowadzonych w obserwatoriach Polskiej Akademii Nauk. Kolejnymi atrakcjami projektu będą organizowane festiwale nauki oraz pikniki Eduscience w zakresie nauk przyrodniczych, oraz możliwość odwiedzenia obserwatoriów geofizycznych w trakcie wycieczek dydaktycznych.

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach uprzywilejowaną grupą uczniów są tegoroczni pierwszoklasiści, to ich sala została wyposażona w nowoczesne narzędzia edukacyjne w ramach projektu (m.in. tablicę interaktywną). Realizacja treści programowych  za pomocą wypracowanych e-materiałów z pewnością uatrakcyjnia proces uczenia się, a wykorzystanie tablicy interaktywnej  nie tylko wzbogaca  zajęcia, ale przede wszystkim motywuje uczniów do  samodzielnego działania.


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ
W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Człowiek – najlepsza inwestycja”

Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych

z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>