Czwartek, 24.9.2020
Name days: Maria / Gerard / Teodor
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

SP Skalmierzyce w projekcie EduScience

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Projekt Eduscience jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, uczestniczy w nim 250 szkół z całego kraju, wśród których znajduje się także Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Priorytet projektu to „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”.

Innowacją oraz bazą projektu jest nowoczesna platforma e-learningowa, na której zamieszczane są lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Platforma uatrakcyjnia pracę na lekcji dając możliwość wykorzystywania zamieszczonych materiałów oraz tworzenia własnych zasobów przez nauczycieli uczestniczących w projekcie. Uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość korzystania z platformy e-learningowej również w ramach odrabiania prac domowych. Zasoby platformy tworzone są w formie gier, prezentacji, filmów, lekcji on-line bardzo atrakcyjnych dla ucznia, wykorzystujących tablicę interaktywną, którą szkoła otrzymała w ramach projektu wraz z zestawem do monitoringu przyrodniczego. Szkoła wzbogaciła się również w  profesjonalną  kamerę, dzięki której możliwa jest transmisja lekcji on-line prowadzonych w obserwatoriach Polskiej Akademii Nauk. Kolejnymi atrakcjami projektu będą organizowane festiwale nauki oraz pikniki Eduscience w zakresie nauk przyrodniczych, oraz możliwość odwiedzenia obserwatoriów geofizycznych w trakcie wycieczek dydaktycznych.

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach uprzywilejowaną grupą uczniów są tegoroczni pierwszoklasiści, to ich sala została wyposażona w nowoczesne narzędzia edukacyjne w ramach projektu (m.in. tablicę interaktywną). Realizacja treści programowych  za pomocą wypracowanych e-materiałów z pewnością uatrakcyjnia proces uczenia się, a wykorzystanie tablicy interaktywnej  nie tylko wzbogaca  zajęcia, ale przede wszystkim motywuje uczniów do  samodzielnego działania.


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ
W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Człowiek – najlepsza inwestycja”

Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych

z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE