Piątek, 18.9.2020
Name days: Irena / Józef / Stanisław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkolny Dzień Odkrywania Talentów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 marca to początek kalendarzowej wiosny od roku to przede wszystkim Ogólnopolski Dzień Talentów. Jako Szkoła Odkrywców Talentów przystąpiliśmy w tym roku szkolnym do zadania: „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole.” W związku z realizacją tego zadania zostaliśmy zaproszeni na konferencję, podczas której 21 marca Minister Edukacji Narodowej dokona nominacji wybranych szkół do wyróżnienia. Cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się w tym gronie. Sama nominacja jest kolejnym wyzwaniem, aby zdobyć wyróżnienie i znaleźć się w wśród  50 szkół, które podjęły najciekawsze i najbardziej efektywne działania rozwijające zdolności najmłodszych uczniów w szkole. Nominację 21 marca w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbierze szkolny Lider Zdolności pani Jolanta Łęcka.

Szkolny Dzień Talentów odbędzie się 22 marca w piątek. Dzień ten jest poprzedzony tygodniem talentów, który odbywa się w naszej szkole od 15 do 22 marca. Przez cały tydzień motywem przewodnim wszystkich przedsięwzięć w szkole jest hasło „ Rozwijamy talenty i pasje”  W dniach poprzedzających tydzień talentów każdy uczeń otrzymał kartę: „ Mam talent” ( karta do pobrania w zakładce Dla Rodziców). Kartę tę uczniowie wraz z rodzicami wypełniali, pisząc o talentach i zdolnościach. Następnie karty zostały wyeksponowane w klasach na gazetkach. Kolejne działanie to prezentacja talentów w klasach. Każdy będzie miał możliwość zaprezentowania się przed kolegami i koleżankami w dowolnej formie podczas ustalonych z wychowawca lekcji 19 marca we wtorek lub 20 marca – w środę. Klasowe prezentacje zostaną fotograficznie lub filmowo udokumentowane. Każda klasa wybierze swoich przedstawicieli, którzy zaprezentują się przed społecznością szkoły 22 marca. Podczas piątkowego święta zostaną zaprezentowane również klasowe reportaże z prezentacji talentów w każdej klasie. Szczegółowy plan obchodów Dnia Talentów w naszej szkole w zakładce: Ogłoszenia.