Wtorek, 9.3.2021
Name days: Dominik / Katarzyna / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Uczymy się oszczędzać

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym roku szkolnym 41 uczniów z klas I-III i klasy VI przystąpiło do SKO  przy Spółdzielczym Banku w Skalmierzycach. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych i nie tylko. Przede wszystkim uczy dobrych nawyków takich jak: systematyczność, oszczędność i rozważne wydawanie pieniędzy.

W każdy czwartek uczniowie naszej szkoły u wychowawcy mogą wpłacać pieniądze na książeczki oszczędnościowe. Książeczka SKO to takie pierwsze minikonto , w której Opiekun zapisuje gromadzone przez ucznia pieniądze. Za każdą wpłatę otrzymuje on kolorowe naklejki. Uczeń może również posiadać wirtualną książeczką na stronie www.skowsgb.pl  gdzie po zalogowaniu się sam zapisuje wpłacone kwoty u wychowawcy . Korzystając z tej strony ma on również do dyspozycji ciekawe gry o oszczędzaniu. Oszczędzenie w SKO to dobra szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Ponadto szkoła przystąpiła do konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, gdzie  najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody od Banku.

Życzę wszystkim uczniom wytrwałości w oszczędzaniu.

Opiekun SKO Jolanta Łęcka

Link do logowania dla uczniów:

http://www.skowsgb.pl/

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>