Piątek, 14.8.2020
Name days: Alfred / Elżbieta / Maksymilian
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

 

 

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

J. Menander

 

            Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skalmierzycach uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020.

Uroczystość zainaugurowała pani dyrektor, Małgorzata Sulewska, która w krótkim przemówieniu serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, grono pedagogiczne, radę rodziców, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów wraz z przybyłymi rodzicami. Szczególne słowa skierowała do odświętnie ubranych i nieco stremowanych Pierwszoklasitów. Następnie głos zabrała zaproszona Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - pani Agnieszka Sipka.

            Po wspaniale przeprowadzonej części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas III oraz klas starszych IV-VIII wraz z opiekunami, odbyło się otwarcie nowo przygotowanej sali nr 5, gotowej do zajęć przyrodniczo-chemicznych. To nie jedyna z niespodzianek czekajacych na uczniów. W tym dniu uroczyście oddany do użytku został także nowoczesny plac zabaw, który powstał z myślą o najmłodszych uczniach szkoły.

            Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

 

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.