Poniedziałek, 8.3.2021
Name days: Beata / Stefan / Szymon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Wielkopolska zaczarowana w obrazach - laureaci konkursu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Galeria na korytarzu szkolnym, to już rzec można tradycja artystyczna. Grudniową porą gościły w niej prace w ramach konkursu plastyczno – technicznego „Zabytki Wielkopolski inspirowane legendą Adama Mickiewicza i jego epopeją”. Wystawa była „preludium” do artystycznego przeżywania Dnia Patrona Szkoły, uroczystość odbyła się 20 grudnia 2013 r. Prace zachwycały kunsztem wykonania i były swoistym przewodnikiem po urokliwych miejscach Wielkopolski. Jury nagrodziło i wyróżniło prace w  trzech grupach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I – III i IV – VI. Sponsorem nagród rzeczowych dla laureatów oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu była Rada Rodziców,  dziękujemy w imieniu nagrodzonych.

Laureatami zostali:

  •  klasy I - III 

I miejsce - Maciej Karbowski – kl. III

II miejsce - Zuzanna Kubicka – kl. I b

III miejsce - Antoni Ławniczak – kl. III

  • klasy  IV - VI 

I miejsce - Nikola Rybarczyk – kl. VI

II miejsce -  Aleksandra Augustak, Nikola Szymczak– kl. VI

III miejsce - Wiktoria Wojcieszak– kl. VI

Wyróżnienia otrzymali:

Iga Briese – kl. I a

Paulina Kowalczyk – kl. I a

Marta Bogdańska – kl. I b

Jan Rybarczyk – kl. III

Prace w galerii patrona szkoły, towarzyszyć nam będą w 2014 roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pasji tworzenia, doceniamy wkład artystyczny w promowanie zabytków Wielkopolski na regionalnym „Szlaku Pana Tadeusza”.

Zespół do spraw patrona szkoły


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>