Wtorek, 9.3.2021
Name days: Dominik / Katarzyna / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nie bez powodu wybraliśmy ten termin, bowiem 20 listopada 1989 roku uchwalona została Konwencja Praw Dziecka zwana też Konstytucją Praw Dziecka. Tak więc w 25 rocznicę tego ważnego wydarzenia dzieci – uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto i podejmowali ważną decyzję  jaką jest wybór Samorządu Uczniowskiego. W wyborach Udział wzięło 9 uczniów z klas III-VI. Klasę III reprezentowały: Natalia Śrama i Julia Ulichnowska, klasę IV reprezentowała Zuzanna Piechocka, klasę V: Kacper Kędzia, Maksymilian Małecki oraz Patryk Woźniak natomiast przedstawicielami klasy VI byli: Magdalena Nowak, Nikodem Pawlak oraz Michał Wasielewski. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze wspomagając się plakatami oraz hasłami wyborczymi. Cała kampania wyborcza trwała już od października. Wszystkie plakaty wywieszone były na korytarzach szkolnych, tak aby każdy uczeń mógł zapoznać się z propozycjami i planami uczniów ubiegających się o wstąpienie w szeregi Samorządu Uczniowskiego. Po prezentacji wszystkich aplikantów uczniowie klas II-VI otrzymali karty wyborcze, które po wypełnieniu wrzucali do urny. Przed przystąpieniem do głosowania uczniowie zostali poinstruowani, w jaki sposób należy oddać ważny  głos.

Wszystkie głosy zostały zliczone przez Komisję skrutacyjną w której skład wchodzili przedstawiciele klas III-VI. Z radością ogłoszone zostały wyniki głosowania. W roku szkolnym 2014/2015 najbardziej odpowiedzialne  stanowiska objęli uczniowie klasy VI:

Przewodniczący – Nikodem Pawlak

Zastępca – Magdalena Nowak

Skarbnik – Michał Wasielewski

Wszyscy pozostali uczniowie obejmą funkcje w powstałych sekcjach.

Chcemy aby  uczniowie w naszej szkole mieli  głos i aby  ich głos był słyszany, słuchany, brany pod uwagę, rozważany z szacunkiem i traktowany poważnie.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>