Wtorek, 24.11.2020
Name days: Agnieszka / Emilia / Roman
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Forum dla rodziców

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W celu uświadomienia rodzicom ważności problemu związanego ze zdrowiem dziecka pielęgniarka szkolna przeprowadziła prelekcję popartą prezentacją multimedialną. Zawarła w niej informacje na temat racjonalnego żywienia, przytaczając definicję prof. Aleksandra Szczygło. O tym jak ważne jest zdrowie mówił już Hipokrates, który twierdził, iż „ człowiek jest tym, co je”. Niewłaściwe odżywianie jest więc przyczyną wielu chorób.

Prelegentka przytoczyła w swej wypowiedzi przykłady chorób spowodowanych niewłaściwym odżywianiem. Duży nacisk położyła na rolę środowiska rodzinnego i szkolnego w kształtowaniu pozytywnych zachowań żywieniowych dzieci. Zainteresowaniem rodziców cieszyło się szczegółowe omówienie poszczególnych składników pokarmowych, które mają ogromny i wpływ na zdrowie i rozwój dziecka. W zaprezentowanej piramidzie składającej się z 5 grup żywieniowych ukazała produkty, które dostarczają organizmowi niezbędnych dla zdrowia składników. Na zakończenie przytoczyła zasady żywieniowe prof. Bergera wyrażone przez 5 razy „U”, czyli: urozmaicenie, umiar, unikanie, uregulowanie, uprawianie. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców. Podczas spotkania z rodzicami wychowawca przeanalizował zasady prawidłowego odżywiania. Uczestnicy podzielili się własnymi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcając rodziców do poszerzenia wiadomości dotyczących zdrowego stylu życia przekazałam adres strony internetowej www.aktywniepozdrowie.pl, na której znajduje się bogate źródło rzetelnych i naukowych informacji.

 

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>