Saturday, 28.11.2020
Name days: Jakub / Stefan / Zdzisław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Gra terenowa ” Zdobywamy odznakę super sportowca jesieni”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Doskonalenie sprawności motorycznych uczniów poprzez pokonywanie naturalnych przeszkód w terenie to cel naszej gry. Zadaniem uczniów było wykonanie 4 konkurencji : bieg slalomem, przejście równoważne po pniu drzewa, sztafeta, przeskoki przez przeszkodę. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczeń otrzymywał od 1-5 pkt. Zdobycie maksymalnej ilości punktów ( 20 pkt.) stanowiło wyznacznik zdobycia odznaki „Super sportowca”.

W pierwszej konkurencji ”Bieg slalomem” uczniowie ustawieni w rzędzie pokonywali w odpowiednim czasie wyznaczoną trasę, omijając bez potrąceń przeszkody z prawej i lewej strony. W drugiej konkurencji zadaniem uczniów było wejście na pień drzewa, równoważne przejście po nim i zeskok w określone miejsce. Sztafeta to trzecia konkurencja naszej gry. Uczniowie przebiegali wyznaczoną trasę , w punkcie docelowym, patykiem pisali na ziemi nazwę jednej dyscypliny sportu , która nie mogła się powtórzyć. Po wykonaniu tej czynności wracali do mety podając następnemu uczestnikowi zabawy pałeczkę. Ostatnim zadaniem pozwalającym uczniom na zdobycie punktów było pokonywanie przeszkody, którą stanowił rów. Na znak nauczyciela pierwsza osoba z rzędu wybiegała rozpędzając się w ten sposób, aby przeskoczyć go jak najdalej. Długość skoku mierzyliśmy od miejsca odbicia . Zwyciężyło to dziecko, które uzyskało najdłuższą odległość. Po wykonaniu wszystkich konkurencji zliczyliśmy zdobyte przez uczniów punkty i wyłoniliśmy „Super sportowców jesieni”, którymi zostali Nikodem Pawlak i Kacper Stempniak.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>