Saturday, 28.11.2020
Name days: Jakub / Stefan / Zdzisław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

KONKURSY POLONISTYCZNE ROZSTRZYGNIĘTE !

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W kwietniu podsumowano działania wchodzące w skład projektu dotyczącego dbałości o język, którym posługują się uczniowie. Rozstrzygnięto konkursy mające na celu zmotywowanie dzieci do pracy nad poprawnością językową, ortograficzną, interpunkcyjną swoich wypowiedzi pisemnych i ustnych.

Pierwszy z konkursów odbył się w grudniu, jego laureatów już poznaliśmy. Był to „Konkurs na najpiękniej opowiedzianą baśń”. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Zuzanna Stefaniak z klasy 2., II – Marta Matyśkiewicz  również z klasy 2., a III – Kacper Kędzia z klasy 1. Natomiast w grupie uczniów klas starszych na I miejscu znalazła się Wiktoria Stawska z klasy 6., II – Wiktoria Gaszczyńska z klasy 4., III – Hubert Michalak z klasy 4.

W  styczniu   wybrano „mistrzów ortografii” klas 4-6. Zostali nimi: Aleksandra Lisiecka, Aleksandra Nowak, Aleksandra Niklas i Jakub Nowicki.

W lutym, z kolei, odbył się konkurs na najlepszą gazetkę o tematyce ortograficznej. Jury, w skład którego wchodzili przewodniczący poszczególnych klas, wybrało gazetkę klasy 2.

W marcu  uczniowie redagowali opisy wybranych   postaci baśniowych. Najlepszą w tej konkurencji okazała się Wiktoria Gaszczyńska z klasy 4.  

Zwycięzcy i uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim uczniom, którzy pracują nad tym, by ich polszczyzna była nie tylko poprawna, ale i piękna, serdecznie dziękujemy, a laureatom wymienionych wyżej zmagań gratulujemy. Liczymy na udział w konkursach w kolejnym roku szkolnym !

Joanna Małkowska

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>