Czwartek, 24.9.2020
Name days: Maria / Gerard / Teodor
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

KONKURSY POLONISTYCZNE ROZSTRZYGNIĘTE !

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W kwietniu podsumowano działania wchodzące w skład projektu dotyczącego dbałości o język, którym posługują się uczniowie. Rozstrzygnięto konkursy mające na celu zmotywowanie dzieci do pracy nad poprawnością językową, ortograficzną, interpunkcyjną swoich wypowiedzi pisemnych i ustnych.

Pierwszy z konkursów odbył się w grudniu, jego laureatów już poznaliśmy. Był to „Konkurs na najpiękniej opowiedzianą baśń”. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Zuzanna Stefaniak z klasy 2., II – Marta Matyśkiewicz  również z klasy 2., a III – Kacper Kędzia z klasy 1. Natomiast w grupie uczniów klas starszych na I miejscu znalazła się Wiktoria Stawska z klasy 6., II – Wiktoria Gaszczyńska z klasy 4., III – Hubert Michalak z klasy 4.

W  styczniu   wybrano „mistrzów ortografii” klas 4-6. Zostali nimi: Aleksandra Lisiecka, Aleksandra Nowak, Aleksandra Niklas i Jakub Nowicki.

W lutym, z kolei, odbył się konkurs na najlepszą gazetkę o tematyce ortograficznej. Jury, w skład którego wchodzili przewodniczący poszczególnych klas, wybrało gazetkę klasy 2.

W marcu  uczniowie redagowali opisy wybranych   postaci baśniowych. Najlepszą w tej konkurencji okazała się Wiktoria Gaszczyńska z klasy 4.  

Zwycięzcy i uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim uczniom, którzy pracują nad tym, by ich polszczyzna była nie tylko poprawna, ale i piękna, serdecznie dziękujemy, a laureatom wymienionych wyżej zmagań gratulujemy. Liczymy na udział w konkursach w kolejnym roku szkolnym !

Joanna Małkowska