Piątek, 18.9.2020
Name days: Irena / Józef / Stanisław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Poznajemy uczniów z zagranicy – program eTwinningu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Jesienią 2012 r. nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Skalmierzycach uczestniczyli w szkoleniu z eTwinningu. Program eTwinning to unijny projekt, który ma na celu łączenie szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Przez kilka tygodni uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą szukali partnerów i przyłączyli się do projektu: „From Christmas to Easter”. Uczniowie starają się poznać świąteczne zwyczaje rówieśników z Europy, wymieniają informacje na temat życia codziennego w języku angielskim.

Pierwszym zadaniem było wymienienie się z kilkoma szkołami adresami i nawiązanie współpracy z trzema szkołami z Hiszpanii, Rumunii i Turcji. W grudniu piątoklasiści przygotowali  dla nich kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi, które wysłali tradycyjną drogą – Pocztą Polską. Po świętach uczniowie otrzymali kartki od kolegów z Rumunii i Hiszpanii. Przed feriami uczniowie  rozpoczęli malowanie kartek, których motywem przewodnim była zima. Kilkakrotnie spotkali się w czasie ferii, aby dokończyć prace, a po zimowych wakacjach piątoklasiści wypisali pozdrowienia w j. angielskim. Kartki wysłano, realizatorzy przedsięwzięcia oczekują na wieści z zagranicy.

 etw_certificate_93633_pl.pdf