Piątek, 22.1.2021
Name days: Dominika / Mateusz / Anastazy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

PROJEKT MATEMATYCZNY "MISTRZ MAŁYCH I DUŻYCH LICZB"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

PROJEKT MATEMATYCZNY "MISTRZ MAŁYCH I DUŻYCH LICZB"

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE

Podsumowanie I etapu projektu

W listopadzie został już zakończony I etap działań związanych z „Grosikowym rekordem”. Uczniowie przystępujący do konkursu wykonali  w ciekawej formie plastycznej skarbonki, w których gromadzić będą monety o  wartości 1 gorsza, 2 groszy, 5 groszy, 10 groszy, 20 groszy, 50 groszy.

W kwietniu  zaoszczędzone pieniądze uczniowie wraz ze skarbonką przyniosą do szkoły. Następnie dokonają zamiany groszy na złote. Dziecko, które uzbiera największą kwotę pieniężną otrzyma nagrodę podczas podsumowania projektu. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli dyplomy.

II etap projektu

Drodzy Uczniowie!

Przystępujemy do następnego etapu naszego konkursu „Mistrz małych i dużych liczb”. Przed świętami udajemy się z „Pieniążkiem na zakupy” do dwóch wybranych przez Was sklepów. Podajemy Wam listę produktów, których cenę wpiszcie w tabelkę i dokonajcie porównania cen.

Nazwa produktu

Nazwa sklepu ……………………………….

Cena produktu:

Nazwa sklepu ……………………………….

Cena produktu:

Różnica  cen

1 kg mąki

 

 

 

1 kg cukru

 

 

 

1 mały chleb

 

 

 

200 dag masła

 

 

 

1 kg pomarańczy

 

 

 

1 czekolada

 

 

 

1 paczka makaronu

 

 

 

Razem :

 

 

 

 W tabelce razem zsumujcie ceny poszczególnych produktów. Zaznaczcie sklep , w którym można dokonać tańszych zakupów.  Dokonane zestawienie w tabeli przynosimy do wychowawców w klasach I-III, a w klasach IV-VI do nauczyciela matematyki. Termin 10 stycznia 2011 roku.

Życzymy udanych zakupów

 

Przystępujemy do III etapu projektu

W marcu  odbędzie się w naszej szkole wystawa numizmatyczna. Wszystkich, którzy wyrażą chęć  zaprezentowania swoich  kolekcji monetarnych zapraszamy do udziału w naszym spotkaniu.

Osoby, które  dysponują  zbiorami numizmatycznymi i wyrażają chęć podzielenia się swoimi wrażeniami z pasji kolekcjonowania monet i banknotów prosimy o kontakt z nauczycielami  ze Szkoły  Podstawowej  im. A. Mickiewicza w Skalmierzycach  pod numerem tel : 62- 762-13-02.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>