Czwartek, 22.10.2020
Name days: Filip / Loda / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ MISIAKI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

25 listopada , obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Od kilku lat obchodzimy tę uroczystość również w naszym oddziale przedszkolnym  Spełnia  ona ważną rolę edukacyjną i wychowawczą . Kształtuje i rozwija zainteresowania literackie i artystyczne.  Kształtuje  poczucie szacunku dla zabawek i książek a także zachęca do słuchania i czytania książek o określonej tematyce. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które uczestniczyły wraz z nimi w wielu zabawach i konkursach. Został również zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Przedszkolaki lubią misiaki”.Prace  wyeksponowano w szkole obok biblioteki . Ponieważ w konkursie wzięły udział wszystkie dzieci to każdy uczestnik otrzymał  nagrodę – książkę,  ponadto Erica Tomalak, Gracjan Winiarski oraz Ola Bartczak otrzymali specjalne wyróżnienie za swoje prace, oraz Adam Tomczak za swojego ulubionego misia.

Nie brakowało tego dnia atrakcji, dzieci udały się do biblioteki szkolnej na spotkanie z panią bibliotekarką Anitą Morawską Wasielak ,która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom historię powstania pluszowego misia, zaprezentowała różne ciekawe książki o tej tematyce i zachęcała do ich przeczytania.

Odwiedziły również przedszkolaków dzieci ze szkoły, które w inny sposób przedstawiły historie pluszowego misia w formie inscenizacji.

Przybyli również rodzice, którzy czytali dzieciom bajki.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>