Piątek, 22.1.2021
Name days: Dominika / Mateusz / Anastazy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Realizacja lekcji „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 24 października 2011 roku w klasie III odbyły się zajęcia na temat: „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”. Zgromadzone materiały stały się inspiracją do rozpoczęcia lekcji. Uczniowie dzielili się swoimi wiadomościami na temat aktywności fizycznej i właściwego stylu życia. Każdy uczestnik wypowiadał się na temat uprawianej przez siebie dyscypliny sportu. Za pomocą gestów uczniowie przedstawiali ulubione dyscypliny sportu. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną ilustrującą aktywny tryb życia, do której ułożyliśmy hasło „Kto aktywnie spędza czas, temu zdrowie służyć będzie cały czas”.

Powstałe plakaty zostały wyeksponowane dla całej społeczności szkolnej i rodziców na korytarzu szkolnym. Kolejnym etapem zajęć edukacyjnych była zabawa : „Co jem”. Każdy uczeń wypowiadał się na temat przyniesionego przez siebie zestawu śniadaniowego. Nauczyciel korzystając z prezentacji multimedialnej omówił wartości odżywcze poszczególnych produktów zwracając uwagę na zawarte w nich: witaminy, składniki mineralne, tłuszcze, białko i cukry. Dzieci przy pomocy nauczyciela wybierały zapisane na karteczkach nazwy składników i przyporządkowały je do swoich śniadań. Działanie to stało się również inspiracją do rozmowy na temat: „Jakie produkty powinny znaleźć się w menu oraz jakie są konsekwencje spożywania niezdrowych produktów?”.Uczniowie zapisali swoje postanowienia dotyczące zasad zdrowego odżywiania, np.: „od jutra nie będę jeść słodyczy i fast foodów;” „od jutra będę jeść owoce i warzywa”; „dzięki temu będę zdrowy i silny”. Zadaniem domowym uczniów było zaproponowanie dania na kolację dla całej rodziny ,a także prawidłowe ułożenie haseł związanych ze zdrowiem i zdrowym odżywianiem.

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>