Czwartek, 22.10.2020
Name days: Filip / Loda / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Zdobywamy odznakę „Super kucharka”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W ramach realizacji konkursu zdobywamy odznakę „Super kucharza” uczniowie dokonali w oparciu o dotychczasowe wiadomości zdobyte na zajęciach modyfikacji zestawu śniadaniowego. W formie plastycznej i opisowej przedstawili swoje propozycje pełnowartościowego śniadania. Drogą głosowania wyłonili zestaw śniadaniowy pożywny i zdrowy wykonany przez Marcina i Agnieszkę. Dzieci dokonując zmian podanego śniadania w skład, którego wchodziło jabłko zaproponowali kanapkę z ciemnego pieczywa z białym serem, rzodkiewką i szczypiorkiem, kanapkę z ciemnego pieczywa z sałatą i pomidorem, świeży sok z marchwi oraz jabłko. Za swój zestaw otrzymali odznakę „ Super kucharka”.

Z wszystkich prac wykonaliśmy Poradnik Śniadaniowy klasy III a ochotnicy stworzyli do niego okładkę. Poradnik Śniadaniowy został zaprezentowany wszystkim uczniom naszej szkoły. Autorzy najlepszej modyfikacji śniadaniowej polecali swój przepis kolegom i koleżankom z pozostałych klas. Przepisy zgromadzone w Poradniku uczniowie wykorzystali podczas wykonywania kanapek na drugie śniadanie.

 

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>