Tuesday, 29.4.2025
Name days: Bogusław / Katarzyna / Robert
Zur Startseite Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Error message

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in element_children() (line 6608 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6065 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6075 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6113 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#printed' in drupal_render() (line 6120 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).

Dzień Głośnego Czytania

Printer-friendly versionSend to friendPDF version

Uczciliśmy Dzień Głośnego Czytania, który w całej Polsce obchodzony jest 29 września. Jak wiadomo, w zabieganiu i natłoku zdarzeń dnia codziennego trudno nam zazwyczaj znaleźć czas na chwilę z książką…  Na szczęście wielu z nas- rodziców i nauczycieli- potrafi zaszczepić w dzieciach  miłość do literatury. Czytanie bowiem to nie tylko świetne ćwiczenie dla naszego mózgu, ale i bogacenie słownictwa, rozwijanie wyobraźni oraz sposób na nudę.

Grupka uczniów z klasy 5. i 6.  gościła u  kolegów i koleżanek z klas młodszych, czytając im baśnie, przenosząc słuchaczy w kolorowy świat dziecięcych marzeń. Starszym uczniom tak spodobały się role, w które wcielili się przed maluchami, że już niecierpliwie czekają na kolejną taką okazję…

Podziękowania należą się Idze Briese, Oli Pawlickiej, Martynie Czajce, Natalii Miś, Marysi Matuszewskiej, Marcie Lewandowskiej, Kacprowi Kubickiemu z klasy 6. oraz Agatce Wręczyckiej i Oliwii Danielak z klasy 5. Gratulujemy zaangażowania i odwagi!

W klasie 6. zorganizowaliśmy Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie sami wybierali Mistrza Czytania. Została nim Iga Briese.  Wyrazy uznania!