Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Komunikat o błędzie

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in element_children() (line 6608 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6065 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6075 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6113 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#printed' in drupal_render() (line 6120 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).

Lecimy na Marsa!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klas VII i VIII brali udział w zajęciach online e-Planetobus w ramach programu "Nauka dla Ciebie", który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. Z zajęć online skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.

12 października uczniowie z naszej szkoły polecieli w kosmos i obejrzeli niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Szkoła został zgłoszona do programu już w ubiegłym roku szkolnym, zajęcia miały odbyć się w formie stacjonarnej w szkole, ze względu na obecną sytuację projekt jest realizowany online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazują, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie poznali Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Wybrali się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety i dowiedzieli się, jak otrzymać bilet na Czerwoną Planetę. Każdy uczeń mógł samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący wybrane zjawisko astronomiczne. Uczniowie mieli okazję nie tylko obserwować i słuchać wykładów, ale również doświadczać i zadawać pytania naukowcom z Centrum Nauki Kopernik. Szkolnym koordynatorem projektu był nauczyciel fizyki Mateusz Ledzianowski.

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.