Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Dla Julki i Adama 

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Stowarzyszenie Edukreator oraz  nasz Wolontariat Szkolny postanowili pomóc absolwentce Julce oraz uczniowi Adasiowi w zebraniu funduszy na potrzebną rehabilitację. Rezultatem ich współpracy było zorganizowanie plastycznych warsztatów świątecznych, zbiórki, a także kiermaszu charytatywnego. 

25 marca uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami tworzyli ozdoby świąteczne, które zostały wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Domu Katolickim w Skalmierzycach. Młodych artystów odwiedził króliczek wielkanocny, który poczęstował zgromadzonych słodkościami z czekolady. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Sławomira Nowaka wolontariusze sprzedawali w niedzielę 26 marca pyszne słodkości do kawy, lokalne wędliny na śniadanie, a także piękne ozdoby świąteczne.  Wszystko to zrobione, upieczone, przygotowane, podarowane przez ludzi o wielkich sercach dla Julii i Adama. Dzięki wielu dobrym ludziom udało się zebrać 12822,90 zł. 

Społeczność szkoły pragnie podziękować za zorganizowane warsztaty w klasach, udział w sobotnich warsztatach wielkanocnych, pomoc w organizacji, za każdy pomysł, wsparcie, za ogromną wrażliwość, otwarte serce, za bezinteresowną chęć czynienia dobra. Ogromną radość budzi fakt, że okoliczni mieszkańcy tak wspaniale dzielą się z potrzebującymi. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości za wspaniałe ciasta i wsparcie w organizacji wydarzenia oraz panom Sławomirowi Koprasowi oraz Andrzejowi Walczakowi za pyszne wyroby i wypieki sprzedawane podczas zbiórki. 

Flora Edwards powiedziała kiedyś znamienne słowa: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Uczniowie ze Skalmierzyc wraz rodzicami oraz nauczycielami głęboko wierzą, że tak właśnie się stanie.