Sunday, 28.5.2023
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Dla Julki i Adama 

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Stowarzyszenie Edukreator oraz  nasz Wolontariat Szkolny postanowili pomóc absolwentce Julce oraz uczniowi Adasiowi w zebraniu funduszy na potrzebną rehabilitację. Rezultatem ich współpracy było zorganizowanie plastycznych warsztatów świątecznych, zbiórki, a także kiermaszu charytatywnego. 

25 marca uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami tworzyli ozdoby świąteczne, które zostały wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Domu Katolickim w Skalmierzycach. Młodych artystów odwiedził króliczek wielkanocny, który poczęstował zgromadzonych słodkościami z czekolady. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Sławomira Nowaka wolontariusze sprzedawali w niedzielę 26 marca pyszne słodkości do kawy, lokalne wędliny na śniadanie, a także piękne ozdoby świąteczne.  Wszystko to zrobione, upieczone, przygotowane, podarowane przez ludzi o wielkich sercach dla Julii i Adama. Dzięki wielu dobrym ludziom udało się zebrać 12822,90 zł. 

Społeczność szkoły pragnie podziękować za zorganizowane warsztaty w klasach, udział w sobotnich warsztatach wielkanocnych, pomoc w organizacji, za każdy pomysł, wsparcie, za ogromną wrażliwość, otwarte serce, za bezinteresowną chęć czynienia dobra. Ogromną radość budzi fakt, że okoliczni mieszkańcy tak wspaniale dzielą się z potrzebującymi. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości za wspaniałe ciasta i wsparcie w organizacji wydarzenia oraz panom Sławomirowi Koprasowi oraz Andrzejowi Walczakowi za pyszne wyroby i wypieki sprzedawane podczas zbiórki. 

Flora Edwards powiedziała kiedyś znamienne słowa: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Uczniowie ze Skalmierzyc wraz rodzicami oraz nauczycielami głęboko wierzą, że tak właśnie się stanie. 


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>