Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Dzień Zdrowia Psychicznego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Temu, jak ważne jest zdrowie psychiczne, poświęcone były warsztaty, które odbyły się w klasach pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci wspólnie z panią psycholog zastanawiały się, co zrobić, żeby zadbać o swoje samopoczucie i relacje z innymi, odwiedzając trzy escape roomy, w których czekały na nie różne zagadki i wyzwania.  

Pierwszy pokój zagadek poświęcony był pasjom, które warto posiadać i rozwijać, by budować pozytywną samoocenę. W bibliotece szkolnej uczestnicy segregowali przedmioty związane z różnymi zainteresowaniami, rozwiązywali zagadki zaszyfrowane w kodach qr, a także spotkali się z ekspertem Jakubem – uczniem kl. 6, który opowiedział im o swoich zamiłowaniach do łowienia ryb i jazdy na motocyklach. 

W kolejnym pokoju uczniowie, dowiedzieli się, jak ważna jest aktywność fizyczna dla komfortu psychicznego i ile prawdy jest w przysłowiu „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Podczas rozgrzewki i ćwiczenia jogi wzmacniali swoje mięśnie, a przede wszystkim w przyjemny sposób pożytkowali zgromadzoną energię. 

W pokoju trzecim dzieci zastanawiały się, jaki związek mają dobre relacje ze zdrowiem psychicznym. Dostrzegając swoje zalety i kierując wobec siebie przyjazne słowa, wzmacniali poczucie własnej wartości, a przy tym budowali dobrą atmosferę w grupie. Dostrzeganie pozytywów to cenna umiejętność na całe życie. 

To był z pewnością owocny czas, który w ciekawy sposób przybliżył dzieciom tematykę zdrowia psychicznego.