Środa, 7.12.2022
Name days: Agata / Ambroży / Marcin
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


W poniedziałek 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać różnorodne zwroty stosowane w innych krajach. Na zajęciach rozwiązywali quizy dotyczące znajomości nie tylko różnych języków, ale również wiedzy o położeniu geograficznym, znanych postaciach, miejscach czy potrawach. Uczniowie naszej szkoły zarówno ci starsi, jak i młodsi nagrali film, w którym wypowiadali się w różnych językach obcych, odpowiadali na pytanie, dlaczego warto uczyć się języków oraz prezentowali przygotowane przez siebie rymowanki dotyczące znajomości języków obcych. Wszyscy mieli również możliwość zapoznania się z faktami z życia zmarłej Królowej Elżbiety II. Do wszystkich klas zawitali również “goście”, ukraińscy koledzy i koleżanki z klasy VIII, którzy opowiedzieli o tradycyjnych ukraińskich potrawach spożywanych na Nowy Rok oraz, co wzbudziło duże zainteresowanie, o różnicach w edukacji w polskiej i ukraińskiej szkole. Niemałym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z emblemetami różnych krajów.


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>