Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Nasz uczeń laureatem konkursu recytatorskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

17 maja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych odbył się międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem A to Polska właśnie.  Naszą szkołę reprezentowali: Adam Wojciechowski z klasy 8b oraz Franciszek Binek z 5b. Obaj włożyli w interpretacje recytowanych wierszy dużo serca i zaangażowania. Pokazali nie tylko piękno polskiej mowy, ale i poezji Antoniego Słonimskiego oraz Cypriana Kamila Norwida.  

  Franciszek zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej (klas 4-6). 

Serdecznie gratulujemy! 

Obu chłopcom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a także za dostarczenie obecnym na sali rodzicom, nauczycielom oraz uczniom chwil pełnych wzruszenia.