Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Od szeryfa do ucznia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Przedszkolacy, którzy już od września staną się uczniami klasy pierwszej, poznawali ofertę naszej szkoły, zbierając gwiazdki, by zdobyć oznaki zaszczytne miano szeryfa.

Tegoroczne przedsięwzięcie odbyło się w klimacie Dzikiego Zachodu, gdzie każdy mógł się poczuć niczym kowboj przemierzający poszczególne sale, w których czekały zadania, wyzwania i niespodzianki.

Jak co roku nie zabrakło inspirujących pomysłów na pracę plastyczną, fascynujących eksperymentów i spotkania z robotyką. Wiele radości naszym gościom sprawiło szukanie złotych kamieni w cieczy nienewtonowskiej. W sali gimnastycznej młodzi adepci łapali konie na lasso, strzelali z łuku i pokonywali tor przeszkód. W szkolnej stołówce, która w tym wyjątkowym dniu otrzymała miano Gospody Głodny Bizon na strudzonych odkrywców czekał słodki poczęstunek. Po zdobyciu wszystkich gwiezdnych oznak każdy przyszłoroczny pierwszoklasista otrzymał oznakę szeryfa i zatańczył taniec zwycięstwa. Nad organizacją tegorocznego Dnia Otwartego czuwały panie Romana Jezierska i Danuta Szymczak.

Wszyscy przedszkolacy zgodnie przyznali, ze już nie mogą doczekać się pierwszego września, by znów zawitać w mury szkoły. Mamy nadzieję, że ten entuzjazm i pozytywne nastawienie towarzyszyć będzie milusińskim w edukacyjnej przygodzie na długo.