Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Półfinał XXV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej rozstrzygnięty

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasza szkoła była organizatorem XXV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Półfinału Wojewódzkiego w Piłce Ręcznej Chłopców, które odbyły się 23 kwietnia 2024 roku w hali sportowej w Nowych Skalmierzycach przy ulicy Okólnej 8.  

W zawodach brały udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 13 z Leszna, Szkoła Podstawowa nr 7 z Poznania, Szkoła Podstawowa nr 1 z Plewisk oraz gospodarze, czyli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach. 

Konferansjerem prowadzącym zawody był członek KPR Szczypiorno pan Tadeusz Zentel, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia pan Jakub Kamiński. W toku zaciętych męczy wyłoniono zwycięzców. Na pierwszym miejscu uplasowała się szkoła z Poznania, następnie zawodnicy reprezentujący szkołę z Leszna. Trzecie miejsce zajęła szkoła gospodarzy, a czwarte szkoła z Plewisk. Do dalszego etapu zakwalifikowały się drużyny z Poznania oraz z Leszna. Wyróżnieni zawodnicy to najlepszy strzelec - Draszkiewicz Mikołaj z SP Poznań, który zdobył 29 bramek. Miano najlepszego zawodnika uzyskał Tomczyk Jakub z SP Leszno, a wyróżniony bramkarz to Oliwier Widyński uczeń klasy 7 a w naszej szkole. 

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli goście: Radny Powiatu Ostrowskiego pan Michał Ciupka, Prezes KPR Szczypiorno pan Jarosław Łuczak oraz Dyrektor naszej szkoły pani Małgorzata Sulewska. 

Serdecznie dziękujemy za sportowego ducha zawodów i zaangażowanie w organizację Igrzysk.