Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Sportowe sukcesy w Skalmierzycach 

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły mogą pochwalić się wieloma sportowymi sukcesami w różnych dziedzinach między innymi w piłce ręcznej, siatkówce czy piłce nożnej. 

Chłopcy z klas 4 -8 okazali się bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w halowej piłce nożnej chłopców - kategoria dzieci. W rozegranych 6 meczach piłkarze strzelili 35 bramek, a stracili tylko jedną, wygrywając wszystkie mecze z kompletem punktów. 

Kolejnym sukcesem zawodników było zajęcie drugiego miejsca w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w fussbalu, a także zdobycie wicemistrzostwa w Gminnych Zawodach Halowej Piłki Nożnej. 

Reprezentanci Skalmierzyc zostali także mistrzami Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.  Obie drużyny wywalczyły sobie także awans do Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego. Uczennice z klasy piątej, szóstej i siódmej 1 marca 2023 roku reprezentowały szkołę podczas Powiatowych Zawodów w Piłkę Siatkową, zajmując drugie miejsce, tymczasem chłopcy wrócili z Raszkowa z upragnionym Mistrzostwem Powiatu Ostrowskiego w piłce siatkowej chłopców, wygrywając wszystkie swoje mecze, a tym samym awansując do zawodów rejonowych.    

Najbardziej cieszą jednak sukcesy w dziedzinie piłki ręcznej. 4 kwietnia 2023 roku w Wągrowcu w Półfinale Wojewódzkim XXIV Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej w kategorii chłopców zawodnicy ze Skalmierzyc wywalczyli trzecie miejsce. Uczniowie pokonali wiele zespołów, wśród których były nawet szkoły sportowe. Od wielu lat żadna z drużyn ze Skalmierzyc nie osiągnęła tak wysokiej lokaty. Nasz zawodnik Damian Olszewski zdobył statuetkę najlepszego zawodnika turnieju. Tymczasem dziewczęta na szczeblu rejonowym uplasowały się na czwartej pozycji. Jednakże to skalmierzyczanka Nadia Galewska otrzymała tytuł najlepszej strzelczyni zawodów. 

Sportową pasję rozwija również inna mieszkanka Skalmierzyc. Blanka Przybylska została powołana do Reprezentacji Polski Piłki Kobiecej do lat 15. Lokalna społeczność może być dumna z tak utalentowanej młodzieży, która wytrwale trenuje, promując aktywność fizyczną w wielu dziedzinach.