Sunday, 28.5.2023
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Miło jest nam zakomunikować, że Dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska, Pani Cecylia Szymańska oraz Manager Programu Microsoft dla Edukacji Microsoft Polska, Pani Agata Kapica, przekazały certyfikat i list gratulacyjny dla dyrekcji, kadry pedagogicznej i uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Zostaliśmy wyróżnieni jako SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT.

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego wyróżnienia. Stało się ono naszym udziałem dzięki  zaangażowanym nauczycielom, uczniom i dyrekcji szkoły, promującej  innowacyjne metody nauczania.

Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych. Szkoły biorące udział w programie mają dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.
Szkoła w Chmurze Microsoft to:

  • szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami;
  • szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów;
  • szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły;

Dzięki temu dołączamy do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft, a tym samym otrzymujemy zaproszenie do światowych programów:

Obecnie korzystamy już z wielu rozwiązań umożliwiających nam efektywniejszy i skuteczniejszy sposób komunikowania, nauczania i uczenia się. Mamy nadzieję, że  aplikacje dostępne w ramach usług Office 365 będą pomocne w doskonaleniu umiejętności współpracy między uczniami, nauczycielami, dyrekcją i administracją szkoły.

Jesteśmy świadomi, że musimy pracować nad rozwijaniem kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, tak potrzebnych we współczesnym świecie.

Załącznik: 

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>