Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

VIII Gminny Konkurs Matematyczny - „Sprytnie i logicznie, więc matematycznie”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

VIII Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 23 maja 2024 roku odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny „Sprytnie       i logicznie, więc matematycznie”. Nasza szkoła jest organizatorem tego konkursu już od 2015 roku. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział aż 43 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. 

Celem tego konkursu jest rozbudzenie zamiłowania do królowej nauk, popularyzowanie wiedzy oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Konkurs jest przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych: klas piątych, szóstych i siódmych. Rywalizacja uczniów polegała na rozwiązaniu testów składających się z 20 zadań, a poziom wiedzy i umiejętności był tak wyrównany, że wymagał dogrywki o klasyfikację na podium.

Laureaci konkursu:

Kategoria klas V:

Miejsce I - Paweł Dera (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu)

Miejsce II - Marcin Matuszak (Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach)

Miejsce III - Adam Mocek (Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach)

Kategoria klas VI:

Miejsce I - Przemysław Cebulski (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych)

Miejsce II - Agata Garcarek (Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie)

Miejsce III - Julian Stempniak (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu)

Kategoria klas VII:

Miejsce I - Tobiasz Zych (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu)

Miejsce II - Szymon Trzęsowski (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych)

Miejsce III - Adrianna Grzeszczyk (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach)

Gratulacje wszystkim uczestnikom złożyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach - Pani Małgorzata Sulewska oraz zaproszeni goście. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz bony podarunkowe, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami.

Zaproszonym gościom przedstawiciele uczniów złożyli podziękowania wśród nich znajdował się kierownik Referatu Oświaty - Pan Daniel Mituła, wiceprezes Zarządu SBL w Skalmierzycach - Pani Elżbieta Nowak oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Egiert. Słowa wdzięczności skierowane są również ku Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Panu Jerzemu Łukaszowi Walczakowi za objęcie konkursu Honorowym Patronatem. Szczególne wyrazy uznania kierujemy ku głównym fundatorom nagród w konkursie, którymi stali się Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach oraz Rada Rodziców naszej szkoły. Wszystkim, którzy włączyli w organizację tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.