Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

W drodze do Betlejem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od 16 lat w naszej szkole w okresie przedświątecznym organizowany jest Koncert Kolęd. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszył tytuł „W drodze do Betlejem”. Podczas tej drogi właśnie uczniowie, nauczyciele, a także rodzice spotkali się, by chwalić Pana pieśnią, wierszem i tańcem.  

Koncert Kolęd jest wspaniałą szkolną tradycją, która jednoczy całą społeczność. Występują w nim zarówno pierwszoklasiści, jak przedstawiciele najstarszych klas. Warto podkreślić, że tej pięknej idei nie zakłóciła nawet pandemia, ponieważ koncert odbył się wtedy online! W tym roku po zakończeniu remontu szkoły koncert wrócił do sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się liczni goście. Zaprezentowano fragmenty poezji, melodyjne pastorałki, nastrojowe kolędy i subtelne popisy taneczne. Podziwiać można było także uczniów grających na takich instrumentach jak pianino czy trąbka. Po raz kolejny zaśpiewał chór nauczycielski przy wspaniałym akompaniamencie nauczyciela muzyki Waldemara Cieślaka.  

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego pięknego przedsięwzięcia, zwłaszcza uczniom, którzy co roku tak licznie występują, śpiewając, recytując i przekazując Radosną Nowinę! Dziękujemy panu Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzemu Łukaszowi Walczakowi, pani Elżbiecie Nowak - wiceprezes Spółdzielczego Banku Ludowego w Skalmierzycach, naszej Radzie Rodziców z panią przewodniczącą Małgorzatą Egiert na czele oraz wszystkim obecnym podczas uroczystości.